هدر موبایل
1396/06/07 14:25:18
سرویس اجتماعی
کیخا:

اعتبارات مصوب محیط زیست دربودجه 96تخصیص یابد/حفاظت از 17 میلیون هکتار با 3600 محیط بان

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دولت اعتبارات مصوب در بودجه سال ۹۶ را به محیط زیست اختصاص دهد،گفت: حفاظت از ۱۷ میلیون هکتار با ۳۶۰۰ محیط بان درشرایط کار سهل و آسان نیست.
اعتبارات مصوب محیط زیست دربودجه 96تخصیص یابد/حفاظت از 17 میلیون هکتار با 3600 محیط بان عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دولت اعتبارات مصوب در بودجه سال 96 را به محیط زیست اختصاص دهد،گفت: حفاظت از 17 میلیون هکتار با 3600 محیط بان درشرایط کار سهل و آسان نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104092397368.jpg اعتبارات,مصوب,محیط,زیست,دربودجه,96تخصیص,یابد/حفاظت,از,17,میلیون,هکتار,با,3600,محیط,بان Icana

احمدعلی کیخا درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه بودجه سازمان محیط زیست به طورحتم متناسب با ماموریت ها و شرح وظایف این سازمان نیست،گفت: به عنوان مثال درحوزه معاونت محیط زیست طبیعی حداقل درشرایط موجود حدود 17 میلیون هکتار را با 3600 محیط بان باید مدیریت شود، اما اعتباری که برای محیط بانان و تجهیزات مورد نیاز این افراد درمقطعی که درسازمان فعالیت داشتم حدود 2 هزار میلیارد تومان بودجه مصوب بود.

نماینده مردم زابل درمجلس شورای اسلامی، افزود: اگر تمامی این بودجه نیز اختصاص پیدا می کرد، به طورتقریبی هرنفرحدود 500 هزار تومان دریافت می کرد، بنابراین با این پول نمی شد حتی یک دست لباس مناسب نیز تهیه کرد، چه به اینکه بتوان با این پول ابزار و ادوات مناسب برای مقابله با آتش سوزی و سایر تهدیدات را تهیه کرد.

وی با بیان اینکه به دلیل محدودیت مالی دولت بودجه مصوب در بسیاری شرایط اختصاص پیدا نمی کند، تصریح کرد: با این شکل بودجه نمی توان آن طورکه باید و شاید ماموریت های محیط زیستی را انجام داد، بنابراین اظهارات و گفته های رییس سازمان محیط زیست مبنی بر کمبود بودجه دراین سازمان درست و قابل قبول است؛ یعنی مجموعه اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست درحدی نیست که بتوان حداقل نیازهای پایه ای مدیریتی سازمان را فراهم کند.

کیخا تاکید کرد: از دولت دوازدهم و وبژه هیات وزیران انتظارمی رود که به بخش محیط زیست در 4 سال آینده بیشتر از گذشته توجه کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه مرکز منطقه ای کنوانسیون رامسر درغرب و مرکز آسیا چندی پیش در ایران بنا شده است،گفت: به دلیل اینکه کنواسیون رامسر برای اولین بار درایران پی ریزی شده و زمینه جهانی شدن حفاظت از تالاب ها فراهم گردید، به نام رامسر فعالیت این مرکز مورد قبول واقع شد؛ اما سال ها از تعهدات دولت های گذشته  برای کمک به این مرکز می گذرد، ولی هیچ اعتباری محقق نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه دولت دربرنامه ششم مکلف به پرداخت سهم ایران درانجام پروژه های بین المللی شد،افزود: امیدواریم که در بودجه سال 96 حداقل اعتبارات مصوب تخصیص پیدا کند، همچنین برای بودجه سال آینده مسئولان محیط زیست برنامه محور با توجه به تکالیف موجود در قانون ارایه دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet