هدر موبایل
1396/06/08 12:52:24
سرویس صحن
کریمی در تذکر شفاهی؛

اجازه الحاق محلات و دلیجان به استان قم را نمی‌دهیم/ امیرآبادی: طوماری درباره خواسته مردم محلات برای الحاق به قم وجود دارد

نماینده مردم قم در پاسخ به نماینده محلات با بیان اینکه هنوز دستوری برای الحاق محلات و دلیجان به قم صادر نشده، گفت: تصمیم‌گیری درباره تغییر تقسیمات کشوری برعهده وزارت کشور و هیأت دولت است.
اجازه الحاق محلات و دلیجان به استان قم را نمی‌دهیم/ امیرآبادی: طوماری درباره خواسته مردم محلات برای الحاق به قم وجود دارد نماینده مردم قم در پاسخ به نماینده محلات با بیان اینکه هنوز دستوری برای الحاق محلات و دلیجان به قم صادر نشده، گفت: تصمیم‌گیری درباره تغییر تقسیمات کشوری برعهده وزارت کشور و هیأت دولت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106526487414.jpg اجازه,الحاق,محلات,و,دلیجان,به,استان,قم,را,نمی‌دهیم/,امیرآبادی:,طوماری,درباره,خواسته,مردم,محلات,برای,الحاق,به,قم,وجود,دارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،علی اکبر کریمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 8 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با بیان اینکه اخیرا دستوری از سوی معاون اول رئیس جمهور برای انتزاع محلات و دلیجان و الحاق به قم صادر شده، گفت: مسئولان و مردم استان در این خصوص ابراز نارضایتی کرده‌اند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه قم ضوابط تقسیمات کشوری را نداشت که از این رو به استان تبدیل شد، عنوان کرد: برخی نمایندگان قم تصور می‌کنند هر زمانی بخواهند می‌توانند با برنامه ریزی‌های پنهان و آشکار قلمرو استان خود را گسترش دهند تا از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه آنها زمانی می‌خواستند کاشان، تفرش و ساوه را به قم اضافه کنند و امروز نوبت محلات  و دلیجان شده است، تصریح کرد: اکنون با یک پیشنهاد تقسیمات کشوری از سوی رئیس مجلس و معاون اول ظرف یک هفته دستور صادر می‌شود لذا به مجمع نمایندگان و رئیس جمهور هشدار می‌دهم فکر جدا کردن این حوزه انتخابیه از استان مرکزی را از سر خود بیرون کنند تا تبعات نارضایتی مردم دامن آنها را نگیرد.

به گزارش خانه ملت، علی مطهری نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: بهتر بود به نمایندگان استان قم اشاره نمی‌کردید.

 

امیرآبادی فراهانی: الحاق محلات و دلیجان خواسته مردم این شهرستان است

احمد امیرآبادی فراهانی نیز در پاسخ به این تذکر با استناد به ماده 79 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: نماینده اراک تلویحا به نمایندگان قم اشاره کرد و مطالبی را گفت که در این خصوص باید بگویم تقسیمات کشوری طبق قانون به عهده وزارت کشور است که باید به تصویب هیأت وزیران برسد و ایجاد استان نیز برعهده مجلس است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نمایندگان قم با آقای سلیمی نماینده محلات و دلیجان صحبت کرده و بنابر خواسته ایشان و مردم این حوزه انتخابیه قرار شد نامه‌ای مبنی بر الحاق دلیجان و محلات به قم به معاون اول رئیس جمهور بدهیم که وی نیز هنوز دستوری صادر نکرده و صرفا دستور بررسی داده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه ما اعمال نفوذی در مجلس نکرده ایم،خاطر نشان کرد: طبق روال  نامه ای از سوی نمایندگان به دولت داده شد که لازم به ذکر است در خصوص آن مشاوره و مطالعه شده  و طوماری از سوی ائمه جمعه و اعضای شورای شهر به امضا رسیده است ضمن اینکه شما نماینده اراک بوده و نماینده محلات نیستید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet