خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/06/10 09:57:10
سرویس اجتماعی
رحیمی:

کاهش اعتماد عمومی با برنامه‌ریزی‌های اشتباه امنیتی ناجا/طرح جامع اجتماعی به جای طرح جامع امنیتی عملیاتی شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس با تاکید بر اینکه نگاه به طرح‌های امنیت اجتماعی باید با هدف آرامش مردم و تامین امنیت مردم باشد، گفت: افزایش دغدغه‌های مردم با اجرای طرح‌های امنیت اجتماعی ناجا نقض غرض است.
کاهش اعتماد عمومی با برنامه‌ریزی‌های اشتباه امنیتی ناجا/طرح جامع اجتماعی به جای طرح جامع امنیتی عملیاتی شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس با تاکید بر اینکه نگاه به طرح‌های امنیت اجتماعی باید با هدف آرامش مردم و تامین امنیت مردم باشد، گفت: افزایش دغدغه‌های مردم با اجرای طرح‌های امنیت اجتماعی ناجا نقض غرض است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg کاهش,اعتماد,عمومی,با,برنامه‌ریزی‌های,اشتباه,امنیتی,ناجا/طرح,جامع,اجتماعی,به,جای,طرح,جامع,امنیتی,عملیاتی,شود Icana

علیرضا رحیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص امنیت اجتماعی و راهکارهای تحقق آن در جامعه، گفت: امنیت اجتماعی با توجه به اینکه حوزه امنیت نرم محسوب شده و مستقیما با مردم سر و کار دارد، باید با دید انسان‌محوی به آن نگاه شود، برای این منظور لازم است طرح جامع اجتماعی به جای طرح جامع امنیتی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نگاه به امنیت اجتماعی باید با هدف آرامش مردم و تامین امنیت مردم باشد، لذا اگر پلیس با اجرای طرح امنیت اجتماعی سبب افزایش دغدغه‌های مردم شود، قطعا نقض غرض است حال از سوی نیروی انتظامی یا  وزارت کشور یا هر مجموعه دیگر باشد.

وی افزود: نگاه مسئولانه به شهروندان باید نگاه خدمت‌گذاری باشد، از این رو در همه برنامه‌ریزی‌ها انسان محوری باید اصل قرار گیرد، در حوزه امنیت نیز نگاه حاکمیتی نباید جای نگاه انسانی قرار گیرد چراکه قطعا با مقاومت‌هایی روبه‌رو خواهد شد.

رحیمی با بیان اینکه فراگیری امنیت باید موجب افزایش رضایت و آرامش شهروندان شود، تصریح کرد: امنیت انسان محوری باید اصول طرح های اجتماعی باشد که عموما توسط پلیس اجرا می‌شود زیرا مهم‌ترین آسیب عدم تحقق امنیت اجتماعی، عدم رضایت شهروندان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: در حقیقت ناجا باید به دنبال افزایش اعتماد مردم به پلیس باشد در صورتی که اگر طرحی به اشتباه برنامه‌ریزی شود یا به اشتباه از سوی نیروی انتظامی اجرا شود، حتما اعتماد عمومی نسبت به ناجا را کاهش می‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet