هدر موبایل
1396/06/09 04:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نصرالله:

حزب الله در خط مقدم نبرد ضد داعش است

دبیر کل حزب الله لبنان درباره تحولات القلمون و بحث خروج داعشی ها اعلام کرد که حزب الله همچنان در خط مقدم نبرد ضد داعش است.
حزب الله در خط مقدم نبرد ضد داعش است دبیر کل حزب الله لبنان درباره تحولات القلمون و بحث خروج داعشی ها اعلام کرد که حزب الله همچنان در خط مقدم نبرد ضد داعش است. https://cdn.icana.ir/d/019/76272.jpg حزب,الله,در,خط,مقدم,نبرد,ضد,داعش,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از المیادین، سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای به مواضع مسئولان عراقی درباره روند تحولات منطقه القلمون واکنش نشان داد و  طی بیانیه ای تاکید کرد: توافق حاصل شده شامل انتقال تعدادی از افراد مسلح داعشی به همراه خانواده هایشان از خاک سوریه به خاک سوریه و نه از خاک لبنان به خاک عراق است.

وی افزود: اکثر مبارزان در منطقه القلمون غربی درسوریه از خود سوری ها هستند و جز اندکی از آنها در خاک لبنان باقی نمانده اند. تعداد تروریستهایی که منتقل شده اند خیلی زیاد نیست.۳۱۰  فرد مسلح شکست خورده بی اراده برای جنگ که خود را تسلیم کرده اند هیچ چیزی را در معادله نبرد در استان دیر الزور که گفته می شود ده ها هزار رزمنده در خود جای داده تغییر نمی دهند. منطقه ای که افراد مسلح به آن منتقل شده اند در واقع خط جبهه البادیه سوریه به شمار می آید. حزب الله هم چنان نوک پیکان و خط مقدم نبرد علیه گروه تروریستی داعش است. منطقه ای که داعشی ها به آن منتقل شدند در البادیه سوریه است که همه می دانند که ارتش سوریه  و متحدانش در حال نبرد سنگین با داعش از چند ماه قبل هستند. حزب الله شهدایی در این منطقه داده است. حزب الله از جنگ با داعش در هر مکانی دریغ نمی کند.

وی بیان کرد: ما این افراد مسلح شکست خورده را از جبهه ای که در آن می جنگیم به جبهه دیگری که باز هم در آن می جنگیم منتقل می کنیم. ما در لبنان با یک مساله انسانی ملی فراگیر رو به رو بودیم و نهایتا تنها راه مذاکره با این افراد مسلح برای حل و فصل این مساله بود.استفاده از یک اقدام نظامی فراگیر ممکن و آسان بود اما پرونده سرنوشت نظامیان لبنانی را از بین می برد.

نصر الله تاکید کرد:حزب الله با تمام قدرت وارد جبهه های نبرد شد و در بسیاری از این جبهه های درگیری در کنار ارتش سوریه ایستاد و به هیچ عنوان استراتژی مهار کردن را در پیش نگرفت. هدف همه ما پیروزی بر تکفیری ها از طریق مبارزه با آنها است اما هر جبهه ای فرماندهانی دارد که چگونگی تحقق پیروزی را با استفاده از تاکتیک ها بهتر می دانند.
وی در ادامه افزود: خطاب به مسئولان عراقی می گویم که حزب الله در قبال مبارزه با داعش در هر مکانی که نیاز بود و یا وظیفه حکم می کرد کوتاهی نکرده و شما این را به خوبی می دانید. نمی توان در نیات و یا شجاعت حزب الله به ویژه در این نبرد شک کرد. درست نیست که انگشت اتهام و شک به سمت رهبران سوری برد چرا که این توافق در واقع توافق حزب الله بوده و رهبران سوریه با آن موافقت کردند.

به گزارش مهر، نصر الله هم چنین عنوان داشت: ما به مشارکت برادران مجاهدمان در گروه های مقاومت عراق که برای حضور در نبرد سوریه شتافتند افتخار می کنیم.این قهرمانان عراقی هم چنان در همان جبهه ها می جنگند و معادلات را تغییر می دهند و ما به آنها افتخار می کنیم و از آنها به خاطر فداکاری های بزرگشان و حضور دائمیشان قدردانی می کنیم. من به عراقی ها به مناسبت پیروزهای بزرگشان از موصل گرفته تا تلعفر که با خون مبارک خود و نیروهای مسلح قهرمانشان و نیروهای حشد شعبی رقم زدند تبریک می گویم.نبرد و سرنوشت ما باهم یکی است.پیروزی ما علیه تکفیری ها و حامیان آنها تاریخی خواهد بود و هیچ چیزی به هیچ عنوان نمی تواند برادری ما را برهم بزند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet