پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/06/10 11:31:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرباسیان:

تولید و اشتغال موضوعی محوری برای دولت است

وزیر اقتصاد در آئین بهره برداری از ۸ پروژه شرکت برق منطقه اصفهان با اعتباری بالغ بر ۵۳۰ میلیارد ریال باور به اقتصاد مقاومتی را پیش شرط رسیدن به رشد اقتصادی مورد انتظار پیش بینی شده در برنامه توسعه کشور برشمردند و از اراده دولت دوازدهم بر تغییر معادلات بانکی به نفع تولید خبر دادند.
تولید و اشتغال موضوعی محوری برای دولت است وزیر اقتصاد در آئین بهره برداری از ۸ پروژه شرکت برق منطقه اصفهان با اعتباری بالغ بر ۵۳۰ میلیارد ریال باور به اقتصاد مقاومتی را پیش شرط رسیدن به رشد اقتصادی مورد انتظار پیش بینی شده در برنامه توسعه کشور برشمردند و از اراده دولت دوازدهم بر تغییر معادلات بانکی به نفع تولید خبر دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/122199.jpg تولید,و,اشتغال,موضوعی,محوری,برای,دولت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از شادا، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین آغاز بهره برداری از ۸ پروژه بزرگ حوزه برق استان اصفهان به مناسبت هفته دولت گفت: تولید و اشتغال موضوعی محوری برای دولت است که بخشی از پیش نیازهای آن مانند تامین مالی، از وظایف محوری وزارت اقتصاد است.

 وزیر اقتصاد با اشاره به نقش محوری بانک ها در موضوع تامین مالی داخلی اضافه کرد: در دولت یازدهم بخشی از بدهی های دولت به بانک ها پرداخت شد ولی بانک ها هنوز مطالبات معوق زیادی از بخش خصوصی و دولت دارند که باید فکری برای آن شود.

وی ادامه داد: به دنبال مصوبات اخیر شورای پول و اعتبار بخشنامه ۸ ماده ای بانک مرکزی از روز شنبه اجرایی می شود که مهمترین بخش آن کاهش سود سپرده های بانکی است و امیدواریم این اقدام به تولید کمک نماید.

کرباسیان افزود: در دولت یازدهم خصوصی سازی و واگذاری بنگاه های دولتی به عنوان رد دیون متوقف شد و هدف اصلی خصوصی سازی یعنی توانمند نمودن بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: در زمینه سرمایه گذاری خارجی پس از برجام اتفاقات خوبی رخ داده است. که در این خصوص اصفهان توان بالقوه بالایی دارد .

وزیر اقتصاد در ادامه افزود: هر چند اکنون دو پروژه خصوصی در اصفهان با موضوع نیروگاه خورشیدی با مشارکت سرمایه گذار خارجی در دست اقدام است ولی ظرفیت این استان در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار بیشتر از این است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet