پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/06/11 09:42:26
سرویس اجتماعی
کاظمی:

گرداندن اراذل در ملاعام نباید عمومیت پیدا کند/ تایید و تصویب شورای تامین لازمه اجرای مجازات در ملاعام

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه تایید و تصویب شورای تامین لازمه اجرای مجازات در ملاعام است، گفت: گرداندن اراذل و اوباش در ملاعام نباید عمومیت پیدا کند.
گرداندن اراذل در ملاعام نباید عمومیت پیدا کند/ تایید و تصویب شورای تامین لازمه اجرای مجازات در ملاعام نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه تایید و تصویب شورای تامین لازمه اجرای مجازات در ملاعام است، گفت: گرداندن اراذل و اوباش در ملاعام نباید عمومیت پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg گرداندن,اراذل,در,ملاعام,نباید,عمومیت,پیدا,کند/,تایید,و,تصویب,شورای,تامین,لازمه,اجرای,مجازات,در,ملاعام Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص سیاست‌های پلیس در بسترسازی امنیت محله‌محور، گفت: اراذل و اوباش اعمال و رفتاری در محلات و در انظار از خود نشان می‌دهند که سبب ایجاد رعب و وحشت بین مردم و خانواده‌ها می‌شود، این خانواده‌ها عموما مجازات این افراد را نمی‌بینند، هرچند که تحت تعقیب قرار گرفته یا محکوم به شلاق و حبس شوند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرد متجری عموما بعد از آزادی مجدد به ایجاد رعب و وحشت در محلات اقدام می‌کند، تصریح کرد: اجرای مجازات در مورد این قبیل افراد به شکل گرداندن آنها در محلات از جهاتی مثبت است زیرا هم خانواد‌ها و مردم در جریان مجازات آنها قرار گرفته و هم برای فرد خاطی اجرای حکم در انظار درس عبرت است.

وی افزود: سیاست‌های پلیس در بسترسازی امنیت محله‌محور موجب تحقق آرامش مردم و جلوگیری از تکرار جرم می‌شود؛ البته این نوع اقدامات باید محدود شود، عمومیت اجرای مجازات در ملاعام و گرداندن اراذل و اوباش در محلات سبب رفع آثار و نتایج مجازات می‌شود.

کاظمی با تاکید بر اینکه شورای تامین باید اجرای مجازات در ملاعام را تایید و تصویب کند، گفت: تشخیص قاضی نیز برای اجرای طرح امنیت محله‌محور لازم است، در مجموع در مورد افراد سابقه‌دار که دیگر برای آنها حیثیت مهم نیست و آبرو را با ارتکاب مستمر به جرایم از دست داده‌اند، اجرای مجازات در ملاعام یا گردادن در محلات بد نیست.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با این حال اجرای مجازات در ملاعام در قالب طرح امنیت محله‌محور برای افراد بدون سابقه و به شکل مکرر آسیب‌زاست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet