هدر موبایل
1396/06/11 16:35:39
سرویس استان ها
کاظمی:

ضرورت ایجاد کارگروه ویژه‌ برای بررسی عملکرد مدیریت عالی استان لرستان / رئیس جمهوری با آمارهای ساختگی برخورد کند

رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان درمجلس شورای اسلامی گفت: با احداث سد معشوره تحت فشارهای سیاسی، مردم نگران خشک شدن رودخانه دائمی کشکان هستند.
ضرورت ایجاد کارگروه ویژه‌ برای بررسی عملکرد مدیریت عالی استان لرستان / رئیس جمهوری با آمارهای ساختگی برخورد کند رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان درمجلس شورای اسلامی گفت: با احداث سد معشوره تحت فشارهای سیاسی، مردم نگران خشک شدن رودخانه دائمی کشکان هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201705103121785010.jpg ضرورت,ایجاد,کارگروه,ویژه‌,برای,بررسی,عملکرد,مدیریت,عالی,استان,لرستان,/,رئیس,جمهوری,با,آمارهای,ساختگی,برخورد,کند Icana

سید حمیدرضا کاظمی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تذکراتی که در آخرین جلسه مجلس شورای اسلامی (چهارشنبه، 8 شهریور ماه) در صحن خطاب به رئیس جمهور مطرح کرده است، اظهارداشت: با توجه به موارد و مشکلات عدیده‌ای که برای مردم استان لرستان به وجود آمده است، به رئیس جمهور تذکر دادم که استان لرستان در سال ۹۵ به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و بارقه‌های امیدی در مردم به وجود آمد و امیدوار شدند که استان لرستان توسعه می‌یابد،اما در جهت اشتغال و توسعه استان قدم موثری برداشته نشد.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تقاضای من از رئیس جمهور تشکیل کارگروه ویژه‌ای برای بررسی عملکرد مدیریت عالی استان لرستان است.

وی با بیان اینکه تذکر دوم من درخصوص بیکاری است زیرا مردم استان لرستان در وضعیت نامناسبی در خصوص بیکاری قرار دارند، افزود: مسئولان اجرایی آمار و ارقامی را بیان می‌کنند که با واقعیت جامعه همخوانی ندارد که باعث جریحه دار شدن احساسات مردم و جوانان شده و از طرق مختلف اعتراض خود را به نمایندگان می‌رسانند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس‌جمهور باید فکر موثری برای بیکاری در استان لرستان کند و دستور ویژه بدهد تا با آمارسازی‌ها برخورد شود.

کاظمی با بیان اینکه در خصوص موسسات مالی آرمان، ثامن الحجج(ع) و کاسپین مشکلات جدی برای خانواده‌ها ایجاد شده، هرچند پیگیرهای شده اما اقدام عاجلی انجام نشده است متذکر شد: رئیس جمهور باید دستور ویژه‌ای برای حل مشکل مردم صادر کنند تا این دغدغه مردم برطرف شود.

لزوم انجام مطالعات جدید برای احداث سد معشوره

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت گذشته با فشارهای سیاسی، دستور احداث یک سد صادر شد، گفت: سد معشوره به گونه‌ای است که حقابه گیران پایین دست دچار مشکل شده‌اند و وزارت جهاد کشاورزی نیز با احداث این سد مخالف است، مردم معمولان، پلدختر و دوره چگینی نیز پایین دست این سد هستند و هنوز برای مردم مبهم است که حقابه آن‌ها چه می‌شود.

مردم نگران خشک شدن رودخانه دائمی کشکان

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 2 سال پیش رودخانه دائمی کشکان خشک شد و لذا مردم هراس دارند که با احداث این سد در پایین دست مشکلات جدی روی دهد،اظهار داشت: از رئیس جمهور تقاضا دارم که احداث سد معشوره متوقف شود و مطالعات جدیدس برای آن انجام گیرد و لازم است حقابه، حقابه‌گیران پایین‌دست در زمان احداث سد دیده شود.

وی افزود: مردم انتظار دارند اگر حقابه آن‌ها ۱۸ میلیون مترمکعب است به ۳۰ میلیون متر مکعب برسد؛زیرا این سد، آب را ذخیره می‌کند تا مردم دچار مشکل نشوند،رئیس جمهور اگر برای این موضوع فکر اساسی نکند، افکار عمومی دچار مشکل می‌شود که اقدامی نگران کننده است، هرچند ما با مردم بسیار صحبت کرده‌ایم و قول داده‌ایم که نظر آن‌ها را به مسئولین منتقل کنیم که در این راستا به معاون اول رئیس جمهور، به وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست نامه نوشته‌ایم ولی هنوز اقدام ملموسی صورت نگرفته است.

پلدختر از تعرفه برق گرمسیری استفاده نمی‌کند

نماینده مردم پلدختر  درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پلدختر جزء ۳۰ شهر گرم کشور است که رسانه ملی و سایر رسانه‌ها نیز به آن پرداخته‌اند، گفت: اما مردم از تعرفه برق گرمسیری استفاده نمی‌کنند و از این موضوع محروم هستند، در این زمینه از توانیر و مدیر عامل آن جهت انجام اقدامات کارشناسی تشکر می کنم؛زیرا تصدیق کردند که مردم پلدختر برای پرداخت قبض برق باید از تعرفه شهرهای گرمسیری استفاده کنند، اما وزارت نیرو نیز اقدامی انجام نداده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet