هدر موبایل
1396/06/12 07:20:00
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

طرح بازدید از مراکز نظامی مستند به پروتکل الحاقی است/ایران پروتکل را داوطلبانه اجرا می کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس طرح بازدید از مراکز نظامی ایران مستند به پروتکل الحاقی است .
طرح بازدید از مراکز نظامی مستند به پروتکل الحاقی است/ایران پروتکل را داوطلبانه اجرا می کند عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس طرح بازدید از مراکز نظامی ایران مستند به پروتکل الحاقی است . https://cdn.icana.ir/d/019/201611101137159222.jpg طرح,بازدید,از,مراکز,نظامی,مستند,به,پروتکل,الحاقی,است/ایران,پروتکل,را,داوطلبانه,اجرا,می,کند Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات آمانو مبنی بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی می تواند طبق برجام از اماکن نظامی و غیر نظامی ایران بازدید کند، اظهار داشت: بازدید از اماکن نظامی ایران از سوی آژانس استناد به پروتکل الحاقی است، در برجام اشاره ای به فعالیت های نظامی ایران نشده است.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه ایران پروتکل الحاقی را به صورت داوطلبانه اجرا می کند، ادامه داد: پروتکل الحاقی به تصویب مجلس شورای اسلامی نرسیده است و دولت راه حل میانه ای را برای حل مناقشات پیدا کرده است به همین جهت داوطلبانه پروتکل از سوی ایران اجرا می شود.

وی گفت: با این حال اگر بحث بازدید از اماکن نظامی ایران به صورت جدی مطرح و دنبال شود، با واکنش جدی مقامات جمهوری اسلامی مواجه خواهند شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در برجام اشاره به بازدید از اماکن نظامی نشده است، عنوان کرد: بارهای تاکید داشتیم که بازدیدی از اماکن نظامی از جمله خطوط قرمز ایران است و تحت هیچ شرایطی چنین اجازه ای نخواهیم داد.

جمالی نوبندگانی با اشاره به بسته شدن پرونده PMD در شورای امنیت سازمان ملل، گفت: در جریان توافق هسته ای و بازدید از مراکز نظامی و تاکید آژانس مبنی بر اینکه ایران در فعالیت نظامی از موضوعات هسته ای استفاده نمی کند، طرح بازدید مجدد از مراکز نظامی قابل قبول نیست.

وی بیان داشت: در این بین باید آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی را که بر پایبندی ایران به برجام تاکید داشت اشاره کرد، چرا که این گزارش در فضایی تهیه شد که آمریکا تلاش داشت عدم پایبندی ایران را با لابی در آژانس بین المللی کلید بزند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران ثابت کرده است همواره صادقانه به تعهدات بین المللی خود پایبند است، اظهار داشت: موضع گیری های کشورهای طرف 1+5 در مقابل زیاده خواهی آمریکا برای بازدید از مراکز نظامی ایران نشان داد که واشنگتن منزوی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet