شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/25 17:04:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

ناصری‌نژاد خواستار افزایش تعطیلات عید فطر به 3 روز شد

مجید ناصری‌نژاد، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش تعطیلات عید فطر به ۳ روز برای همیشه شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم  شادگان به این شرح است:

اللهم انی اسئلک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و آله ذخراً و شرفاً و کرامه و مزیدا.

با سلام و درود بمحضر مبارک آقا امام زمان، ارواح طیبه شهداء،‌ روح امام راحل و آرزوی طول عمر با برکت برای رهبر معظم انقلاب اسلامی و طلب قبولی طاعات و عبادات برای کلیه مخلصان راه الهی و خادمین ملت شریف ایران.

سال گذشته بمناسبت حلول عید سعید فطر، دولت عدالتمحور و اصولگرای نهم با تصمیمی شجاعانه و انقلابی تعطیلات عید سعید فطر را 3 روز اعلام کرد و دل میلیونها مسلمان عاشق میهن اسلامی را غرق در شادی و شعف و سرور نمود. اکثریت قریب به اتفاق ملت غیور ایران این اقدام دولت را اقدامی مبارک دانسته و با تمام وجود عید فطر را گرامی داشتند. آرزوی دیرینه این مردم شریف با اقدام رئیس محترم جمهور برآورده شد و مردم با تمام وجود برای ایشان دعا کردند. در مجالس و محافل مختلف، نقل مجالس، تقدیر و تشکر از این اقدام بود و همه به انحاء مختلف از ما می‌خواستند که به نیابت از آنان از رئیس محترم جمهور و دولت تشکر نماییم. امسال نیز انتظار آن می‌رفت که تصمیم مبارک تجدید گردد و آن خاطره‌های شیرین زنده شود. مع‌الاسف سخنگوی دولت بدون هیچ توضیحی اعلام نمود تعطیلات عید فطر فقط یکروز است. این خبر تلخ و تأسفبار، تمامی شیرینی و حلاوت سال گذشته را بهم زد و در همه اذهان این سؤال نقش بست که چرا؟ واقعاً چرا این تصمیم گرفته شد و چرا ما به عقب برگشتیم؟ آیا روزی به عظمت عیدفطر یافت می‌شود که ما برای آن بیشتر تعطیل کنیم؟ آیا جمهوری اسلامی ایران که بحق ام‌القری جهان اسلام است نباید همگام با ملت‌های مسلمان جهان، جشن و تعطیلی داشته باشد. چطور می‌شود که اکثریت قریب به اتفاق کشورهای اسلامی و حتی غیرمسلمان برای مسلمانان حداقل 3 روز اعلام می‌نمایند لیکن در ایران اسلامی فقط یکروز تعطیلی اعلام می‌شود؟ باعث تأسف است که عده‌ای از همکاران محترم در مجلس شورای اسلامی با اظهارات غیرمنطقی و غیرکارشناسی، اقدام دولت محترم را در سال گذشته زیر سؤال برده و زمینه ساز تصمیم امسال شدند. آیا واقعاً تمامی تعطیلات در طول سال ضروری و لازم است و به اقتصاد و رشد مملکت ضربه نمی‌زند و فقط اضافه کردن 2 روز به تعطیلی عیدفطر غیرضروری بوده و لطمه به اقتصاد و پیشرفت کشور می‌زند. آخر این چه منطق و چه دلیلی است؟ چرا برخی افراد با اظهارات غیرمسؤولانه و بدون توجه به عواقب، اظهارنظری می‌کنند که هیچ نیازی به آن نیست. ملت شریف ایران در جای‌جای ایران اسلامی بهمان مقدار که از تصمیم سال گذشته دولت نهم خوشحال بودند بهمان مقدار و بیشتر ناراحت و پریشان از تصمیم امسال دولت هستند. واقعاً حیف شد آن تصمیم مبارک و کاملاً ملی، دینی و مذهبی بدون تأمل و تدبیر لغو شود و حسرت و آه را بر دل مؤمنین و دلسوزان نظام اسلامی بنشاند. امیدواریم دولت و مجلس، برای آینده تصمیمی اتخاذ نمایند که حتماً تعطیلات عید سعید فطر 3 روز اعلام شود و طوری عمل شود که این موضوع برای ابد بماند و هیچ تغییری پیدا نکند.

نکته مهم دیگری که لازم است اشاره نمایم معضل و مشکلات طاقت‌فرسای ناشی از اجرای تبصره 13 و سهمیه‌بندی بنزین است. ریاست محترم، همکاران گرامی، ریاست محترم جمهور، اعضای بزرگوار دولت! به داد مردم برسید. وضعیت فعلی ناشی از سهمیه‌بندی بنزین واقعاً سخت و آزاردهنده است. در مناطق محروم و شهرستان‌های دورافتاده، مردم بشدت در محنت و رنج و عذاب بسر می‌برند و تنها سؤالشان این است که این وضعیت تا چه وقت ادامه خواهد یافت؟ عزیزان اضافه کردن ناوگان اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی، توسعه قطارشهری، توسعه جایگاه‌های CNG و غیرهم برای تهران مشکل کشور را حل نمی‌کند. تهران که کل کشور نیست. مردم صبور و شریف ما در مناطق مختلف بویژه جنوب غرب و کردستان عزیز بشدت از این وضعیت رنج می‌برند و منتظر اقدام سریع و جدی دولتمردان عزیز برای حل این معضل می‌باشند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet