هدر موبایل
1396/06/12 09:19:52
سرویس اجتماعی
اولادقباد مطرح کرد:

ممنوعیت ساخت‌و ساز در باغات اولویت اصلی شورای شهر پنجم/ شناسنامه‌دار کردن باغات جایگزین برج‌سازی‌های قارچ‌گونه شود

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس با تاکید بر اینکه شورای شهر باید ممنوعیت ساخت‌و ساز در باغات را در دستور قرار دهد، گفت: شناسنامه‌دار کردن می تواند باغات جایگزین برج‌سازی‌های قارچ‌گونه شود.
ممنوعیت ساخت‌و ساز در باغات اولویت اصلی شورای شهر پنجم/ شناسنامه‌دار کردن باغات جایگزین برج‌سازی‌های قارچ‌گونه شود عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس با تاکید بر اینکه شورای شهر باید ممنوعیت ساخت‌و ساز در باغات را در دستور قرار دهد، گفت: شناسنامه‌دار کردن می تواند باغات جایگزین برج‌سازی‌های قارچ‌گونه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100920482628.jpg ممنوعیت,ساخت‌و,ساز,در,باغات,اولویت,اصلی,شورای,شهر,پنجم/,شناسنامه‌دار,کردن,باغات,جایگزین,برج‌سازی‌های,قارچ‌گونه,شود Icana

فریده اولادقباد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص تعیین تکلیف مصوبه برج- باغ در شورای اسلامی شهر تهران، گفت: آلودگی هوای تهران در فصل‌های پاییز و زمستان به مرز هشدار می‌رسد؛ به نوعی که هفته‌هایی از تعطیلات مدارس را هم به همراه دارد، ریزگردها نیز در چند سال اخیر افزایش و تا حدودی به پایتخت هم رسیده است، بنابراین تهران نیازمند تنفس است.

شناسنامه‌دار کردن باغات جایگزین ساخت‌وسازهای قارچ‌گونه شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بسیاری از برج‌سازی‌ها و تراکم فروشی‌ها در دوره مدیریت قبل شهری نه تنها حریم شهر را بر هم زده بلکه موجب تخریب باغات و افزایش آلودگی‌های زیست محیطی شده است.

وی افزود: هرچند گفته شده 39 هزار هکتار جنگل‌کاری در اطراف تهران شده اما در حال حاضر ساخت و سازهای قارچ‌گونه در اطراف پارک جنگلی چیتگر و خارج از حریم تهران و نابودی باغات تنها نشان از عدم مدیریت دارد، در حقیقت شناسنامه‌دار کردن باغات برای ماندگاری باغات و تنفس پایتخت باید در دستور کار قرار گیرد.

ضرورت گسترش فضاهای سبز/ باغات ریه پایتخت هستند

اولادقباد با تاکید بر ممنوعیت ساخت‌وساز در باغات، گفت: گسترش فضاهای سبز به جای تخریب باغات و برج‌سازی‌ها باید مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد، فضاهای سبز و باغ‌ها ریه تهران محسوب می‌شوند، ساخت‌و سازهای بی رویه در تهران پیامدهایی بسیاری از جمله تشدید آلودگی هوا، افزایش مهاجرت پذیری و غیره را دارد.

شورای شهر قاطعانه مصوبه برج-باغ را لغو کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: در صورتی که مصوبه برج‌-باغ‌ها به شکل گذشته ادامه یابد، نفس کشیدن در تهران مشکل می‌شود، لذا با توجه به افزایش بیماری های ریوی، قلبی و ناگهانی و غیره شورای شهر پنجم باید قاطعانه این مصوبه را لغو و از ادمه ساخت‌و ساز در باغات جلوگیری کند البته مجمع نمایندگان ترهان نیز رد صورت لزوم همراهمدیران شهری خواهند شد.

وی ادامه داد: توسعه فضاهای سبز به جای برج‌سازی در خیابان‌های کم‌عرض باید در اولویت قرار گیرد، متاسفانه سرانه فضای سبز در بسیاری از مناطق بسیار کمتر از آمارهای مطرح از سوی مدیران شهری است، مدیران قبلی شهر تهران اذعان داشتند که سرانه فضای سبز پایتخت 16 متر مربع است در حالیکه این آمار درست نیست.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت سمن‌ها برای صیانت از باغات ضروری است، از سوی دیگر برای صیانت از فضاهای باقی مانده و گسترش فضاهای سبز باید برنامه‌ریزی دقیق و کاربردی انجام گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet