شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/06/15 20:50:22
سرویس اقتصادی
رضایی:

بازدید از محل واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی/خواب آلودگی راننده و نبستن کمربند حادثه آفرید

رئیس کمیسیون عمران مجلس، در بازدید از محل حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان گفت: کمیسیون عمران با اعمال ماده ۴۹ آیین نامه جزییات این حادثه را مورد بررسی قرار داده و نتایج را به صحن علنی گزارش خواهد داد.
بازدید از محل واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی/خواب آلودگی راننده و نبستن کمربند حادثه آفرید رئیس کمیسیون عمران مجلس، در بازدید از محل حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان گفت: کمیسیون عمران با اعمال ماده 49 آیین نامه جزییات این حادثه را مورد بررسی قرار داده و نتایج را به صحن علنی گزارش خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/57693.jpg بازدید,از,محل,واژگونی,اتوبوس,دانش,آموزان,هرمزگانی/خواب,آلودگی,راننده,و,نبستن,کمربند,حادثه,آفرید Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازدید از محل واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی در شهرستان داراب از تردد شبانه اتوبوس حامل دانش آموزان انتقاد کرد و گفت: با توجه به اینکه در فصل تابستان هستیم و فرصت کافی برای اعزام دانش آموزان وجود داشته ، این نقد بر آموزش و پرورش وارد است که چرا چنین زمانی انتخاب شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس دهم، با بیان اینکه راننده این اتوبوس جوانی 32 ساله و کم تجربه بوده است، افزود: آموزش و پرورش باید در انتخاب راننده دقت بیشتری به خربج می داد.

خواب آلودگی راننده حادثه آفرید

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی؛ خستگی راننده را از دلایل مهم وقوع این حادثه خواند و تصریح کرد: رانندگی طولانی مدت ، موجب خواب آلودگی راننده و انحراف خودرو از جاده شده است که منجر به از دست رفتن جان، نقص عضو و ضایعه نخاعی بسیاری از سرمایه های کشور شده است.

رضایی با اشاره به عدم استفاده سرنشینان اتوبوس از کمربند ایمنی، گفت: متاسفانه شرایط نامناسب جاده ها و عدم رعایت اصول ایمنی این حادثه غم بار را آفریده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم،‌ از پیگیری این حادثه از سوی کمیسیون عمران مجلس به دستور رئیس قوه مقننه خبر داد و افزود: این کمیسیون در حال بررسی جزییات و علت یابی حادثه است.

سالانه 16 هزار نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند

رضایی با اشاره به اینکه سالانه 16 هزار نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست می دهند، گفت: کمیسیون عمران مجلس در تلاش برای ارزیابی عملکرد دست اندرکاران ایمنی جاده ها برای کاهش این نوع حوادث است.

وی ادامه داد: در بررسی 3 عامل خودرویی، انسان و جاده ای ریشه یابی و آسیب شناسی با هدف شناسایی عوامل کاهش ایمنی جاده ها در صدر بررسی ها قرار خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: گرچه عوامل خودرویی و رانندگی در چنین سوانحی مورد توجه قرار خواهد گرفت ، اما این عوامل به دلیل اینکه از نگاه قانون کاملا تحت رصد و نظارت دستگاه های ذیربط از جمله وزارت راه و شهرسازی، راهور، پلیس راه و سازمان استاندارد قرار دارند در مراحل بعدی مسئولیت قرار گرفته و قبل از آن مسئولیت دستگاه های مسئول مورد توجه قرار می گیرد.

وی افزود: عملکرد امداد و نجات و نقش آن در کاهش آلام و آسیب های این حادثه  از موارد بسیار مهمی است که مورد بررسی واقع خواهد شد.

رضایی تصریح کرد: بروز چنین حوادثی غیرقابل چشم پوشی بوده و علل آن به جد مورد بررسی قرار دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس با اعمال ماده 49 آیین نامه داخلی مجلس این حادثه را مورد بررسی قرار داده و نتایج حاصل را همراه با پیشنهاد راهکارهای رفع زمینه های تکرار حوادث مشابه به صحن علنی مجلس گزارش خواهد داد./

پایان پیام

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet