ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1396/06/12 11:50:01
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

آمریکا به دنبال بهره گیری از داعش در جنوب لبنان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجgس گفت: آمریکا که با استاندارد دوگانه در مورد تروریسم رفتار می کند تلاش دارد داعش را به عنوان «تروریست های خوب» در جنوب لبنان حفظ کند.
آمریکا به دنبال بهره گیری از داعش در جنوب لبنان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجgس گفت: آمریکا که با استاندارد دوگانه در مورد تروریسم رفتار می کند تلاش دارد داعش را به عنوان «تروریست های خوب» در جنوب لبنان حفظ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg آمریکا,به,دنبال,بهره,گیری,از,داعش,در,جنوب,لبنان,است Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: به هرمیزان که به پایان کار داعش نزدیک تر می شویم ، نقش اصلی حامیان تروریسم تکفیری پررنگ تر می شود.

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند داعش را در مرحله اول حفظ کنند و در مرحله دوم تروریسم سلفی را تکثیر کنند.

وی با بیان این که در گذشته مهندسی تروریسم نیز عملیاتی شده بود ،گفت:  در جریان جنگ داخلی افغانستان و پس از فروپاشی اتحادیه جماهیرشوروی شاهد بودیم که سازمان جاسوسی آمریکا CIA مانع ازبین رفتن تروریسم سلفی شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مهندسی تروریسم آمریکا با اسامی مختلف گروه های تروریستی سلفی را در خاورمیانه کشت و برداشت کرده است.

وی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت اینجاست که آمریکا با حفظ عقبه طالبان و القاعده ، گروه های مختلفی را در نقاط مختلف با تعالیم تکفیری از اسلام بسط و گسترش دادند.

استاندارد دوگانه آمریکا در برخورد با تروریسم

فلاحت پیشه تاکید کرد: استاندارد دوگانه آمریکا درباره «تروریسم خوب» و «تروریسم بد» در نوع برخورد با داعش نیز قابل مشاهده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا تلاش می کند بخشی از تروریست ها که براساس توافقات محرمانه با سازمان سیا و عناصر سعودی در نقشه استراتژیک آنها بازی می کنند را در جنوب لبنان حفظ کند.

وی در ادامه گفت: برطبق برنامه سیا ، داعش باید در مناطقی حضور داشته باشد که آمریکا بتواند بهره برداری راهبردی کند؛ یعنی هم بهانه حضور داشته باشد هم تروریست های تکفیری با جبهه مقاومت درگیر باشند.

این نماینده مجلس دهم گفت: در طرف مقابل آمریکا ، جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت یا حتی روسیه معتقدند که داعش تا زمانی که هنوز در غالب تفکر تروریستی وجود دارد باید با آنها مقابله کرد در غیر این صورت فتنه جدید و گروه تروریستی جدیدی رونمایی خواهد شد.

وی بیان داشت: حزب الله را باید قدرتی میدانی قلمداد کرد که به تمام قواعد و معادلات خاورمیانه و جنوب لبنان آگاهی دارد و با دشمنان خود هم کانال های مذاکراتی حقوق بشردوستانه را دارد.

فلاحت پیشه ضمن اشاره به تفاهم هفته گذشته حزب الله با داعش گفت: حزب الله به دلیل حفظ جان خانواده های اعضای داعش که توانایی جنگ هم ندارند به آنها فعلا اجازه خروج از جنوب لبنان دارند ولی آمریکا در تقابل با راهبرد حزب الله تلاش می کنند تروریست های تکفیری را در منطقه حفظ کنند.

وی تصریح کرد: راهبرد انسان دوستانه حزب الله و راهبرد ضدانسانی آمریکا وجود دارند ؛ سیا می خواهد داعش به عنوان ابزار تروریست خوب در منطقه حضور داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet