هدر موبایل
1396/06/13 13:48:11
سرویس استان ها
با ریاست پروانه مافی؛

نخستین جلسه بررسی طرح درآمدهای پایدار شهرداری ها در مرکز پژوهشهای مجلس برگزار شد

اولین جلسه کمیته ویژه بررسی طرح درآمدهای پایدار شهرداریها به ریاست پروانه مافی و جمعی از متخصصان و نمایندگان نهادهای مختلف اثرگذار بر محتوای لایحه به میزبانی مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد.
نخستین جلسه بررسی طرح درآمدهای پایدار شهرداری ها در مرکز پژوهشهای مجلس برگزار شد اولین جلسه کمیته ویژه بررسی طرح درآمدهای پایدار شهرداریها به ریاست پروانه مافی و جمعی از متخصصان و نمایندگان نهادهای مختلف اثرگذار بر محتوای لایحه به میزبانی مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201708106355978596.jpg نخستین,جلسه,بررسی,طرح,درآمدهای,پایدار,شهرداری,ها,در,مرکز,پژوهشهای,مجلس,برگزار,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ادامه سلسله جلسات پیرامون کمیسیون ویژه طرح درآمدهای پایدار ،اولین جلسه کمیته ویژه بررسی طرح به ریاست پروانه مافی(رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح درآمدهای پایدار) و جمعی از متخصصان و نمایندگان نهادهای مختلف اثرگذار بر محتوای لایحه به میزبانی مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد.

در این جلسه  ابتدا درباره کلیات طرح به بحث و بررسی پرداخته شد و هر یک از حضار با ادله و براهین مختلف در موافقت و یا مخالفت با کلیات طرح اعلام نظر کردند که عمده ترین دلایل مخالفان کلیات طرح عبارت بودند از :

-وجود نوعی موازی کاری طرح مذکور با لایحه درآمدهای پایدار و لایحه جامع مدیریت شهری

-تداخل و بعضا تعارض برخی مفاد مطرح شده در متن طرح با سایر اسناد و قوانین 

-بار مالی برخی موارد موجود در متن طرح که به علت تعارض با اصل 75 قانون اساسی، مورد مخالفت شورای نگهبان قرار خواهند گرفت.

از سوی دیگر اهم دلایل موافقان کلیات طرح که تعداد بیشتری از افراد حاضر در جلسه را نیز شامل می شدند موارد ذیل را در برمی گرفت:

-توجه به این واقعیت که انتظار برای ارائه لایحه توسط دولت، راه به جایی نخواهد برد و بهتر است مجلس خود برای حل این موضوع اساسی وارد میدان شود.
-خطرات مهلک ادامه روند کنونی در حوزه منابع مالی شهرداری ها که میتواند صدمات جبران ناپذیری را به پیکره شهر وارد نماید.
-تحت فشار قرار دادن دولت برای ارائه هر چه سریعتر لایحه با پیگیری مجدانه طرح مذکور. 
-تغییرات پی در پی مواد 38 و 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده که به حوزه عوارض شهرداری ها ارتباط پیدا میکند و سبب بی اعتباری و ضعف قانون شده است.

پس از ارائه نظرات حاضرین در جلسه کلیات طرح به تصویب اعضاء کمیته رسید و مقرر شد رئیس کمیسیون درآمدهای پایدار در اولین جلسه کمیسیون که با حضور سایر نمایندگان مجلس از کمیسیون های اصلی چهارگانه تشکیل میگردد، گزارشی از روند جلسات کمیته و مصوبات مربوطه ارائه نموده و کلیات طرح را به رای بگذارد.

همچنین مقرر شد پس از تصویب کلیات طرح در کمیسیون ویژه درآمدهای پایدار،در هر یک از جلسات کمیته که در محل مرکز پژوهش های مجلس برگزار خواهد شد، 10 ماده از طرح مورد کنکاش و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

در نهایت رئیس کمیسیون با اعلان این نکته که جلسه آتی کمیته در تاریخ 19 شهریورماه برگزار خواهد شد بر لزوم حضور نمایندگانی از سازمان امور مالیاتی و وزارت اقتصاد و دارایی در جلسات پیش رو تاکید کرد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet