ایام محرم 1398
1388/04/23 13:19:00
سرویس فرهنگی
ادغام آموزش و پرورش و علوم -6

نصیری: بخش تحقیقات و فناوری آسیب خواهد دید

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پیش بینی کرد که در صورت ادغام وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، بخش تحقیقات و فناوری با آسیب مواجه شوند.

"سعدالله نصیری قیداری" عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص ادغام دو وزارتخانه آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات و فناوری گفت: ادغام این دو وزارتخانه  به صلاح کشور نیست؛ زیرا این دو وزارتخانه هایی بسیار گسترده، با مشکلات زیادی هستند که ادغام آنها نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه مشکلات را افزایش می دهد.

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن ادغام وزارتخانه ها، خاطر نشان کرد: این اقدام به شرطی مثبت است که وزارتخانه هایی که از لحاظ وظایف و مسئولیت به هم نزدیک بوده و از لحاظ ساختاری نیز گسترده نیستند با یکدیگر ادغام شوند، تا با این ادغام از هزینه ها و بودجه کاسته شود.

نماینده زنجان تصریح کرد: اگر آموزش و پرورش بخشی از وظایف خود را به بخش های غیردولتی و خصوصی منتقل کند و به نوعی مسئولیت خود را کاهش دهد در آن صورت امکان ادغام به وجود می آید؛ اما در شرایط کنونی امکان این امر وجود ندارد.

وی ادامه داد: این دو وزارتخانه شاید به لحاظ ظاهری به یکدیگر شباهت هایی داشته باشند؛ اما در کارکرد وظایف متفاوتی را به عهده دارند. زیرا اهمیتی که تولید علم در وزارت علوم وجود دارد در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد .اگر در شرایط کنونی ادغام این دو صورت گیرد بخش تحقیقات و پژوهش و فناوری قویا آسیب خواهد دید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet