هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوریان:

اروپا مانع نقض برجام از سوی آمریکا می شود

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که کشورهای اروپایی طرف برجام اجازه نقض  توافق هسته ای را به آمریکا نمی دهند.
چهارشنبه 15 شهریور 1396 ساعت 09:27
اروپا مانع نقض برجام از سوی آمریکا می شود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که کشورهای اروپایی طرف برجام اجازه نقض  توافق هسته ای را به آمریکا نمی دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg اروپا,مانع,نقض,برجام,از,سوی,آمریکا,می,شود Icana

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بدعهدی آمریکا و تلاش برای لغو برجام و همراهی اروپا در این مسیر گفت: در صورت نقض موافقتنامه بین‌المللی چندجانبه ازسوی یکی از طرف تبعات بسیاری برای سایر کشورهای دارد و آمریکا نمی تواند یکجانبه و بدون پرداخت هزینه دست به چنین کاری بزند.

نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس دهم شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: سند برجام به نحوی تنظیم و نگارش شده و در صورت نقض آن حقوقی برای طرف مقابل در نظر گرفته شده است با این حساب اگر آمریکا به سمت نقض آشکار برجام بروند  می تواند روند بازگشت به شرایط پیش از تصویب برجام را در پیش گیرد.

وی با بیان اینکه ایران خود را برای نقض برجام آماده کرده است، گفت: مجلس مصوبه ای برای نقض برجام دارد و از سوی دیگر موضوع بدعهدی آمریکا را در مراکز بین المللی و به خصوص کمیسیون مشترک برجام مطرح کرده ایم، بنابراین در صورت نقض توافق هسته ای ایران رفتاری قاطع و جدی خواهد داشت.

این نماینده مجلس عنوان کرد که اگر آمریکا برجام را نقض کند، ادامه مسیر با اروپا ممکن نیست چرا که همه کشورهای 1+5 آن را امضا کرده است و خروج یکی از آنها به معنای پایان اجرای این سند است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این حال نقض برجام تبعات سنگینی برای کشورهای 1+5 و به خصوص اروپایی ها به دنبال خواهد داشت بنابراین به نظر می رسد اتحادیه اروپا و کشورهایی چون فرانسه و آلمان اجازه نقض برجام را به آمریکا نخواهند داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط