خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/06/18 10:05:50
سرویس اجتماعی
ساعی مطرح کرد:

آموزش های مقابله با خشونت از دوران کودکی ضروری است/اعتیاد مهمترین علت افزایش خشونت درون خانواده

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر آموزش از دوران کودکی برای مقابله با خشونت، گفت: آسیب های اجتماعی چون اعتیاد از مهم ترین علل افزایش خشونت درون خانواده هاست.
آموزش های مقابله با خشونت از دوران کودکی ضروری است/اعتیاد مهمترین علت افزایش خشونت درون خانواده سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر آموزش از دوران کودکی برای مقابله با خشونت، گفت: آسیب های اجتماعی چون اعتیاد از مهم ترین علل افزایش خشونت درون خانواده هاست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109348791603.jpg آموزش,های,مقابله,با,خشونت,از,دوران,کودکی,ضروری,است/اعتیاد,مهمترین,علت,افزایش,خشونت,درون,خانواده Icana

زهرا ساعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص لایحه تامین امنیت زنان و کودکان در برابر خشونت، گفت: لایحه تامین امنیت زنان و کودکان در برابر خشونت باید برگرفته از مفاد فرهنگی و کیفری باشد، پرداختن صرف به مجازات کافی نیست زیرا این قوانین تا حدودی بعد از ارتکاب جرم بازدانده باشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت زنان و کودکان تنها با تصویب قوانین محقق نمی شود، تصریح کرد: آموزش از دوران کودکی به دختران و پسران برای سازگاری و سازش با افراد و برقراری ارتباط موثر با هم نوعان و دوستان و خانواده قطعا تاثیرگذارتر است.

وی افزود: خشونت رفتاری اکتسابی است، لذا فرزندان به راحتی از خانواده یاد می گیرند، بنابراین آموزش می تواند سبب کاهش خشونت کلامی، روانی و غیره شود ضمن آنکه افراد هم به حقوق یکدیگر احترام می گذارند البته در کنار این آموزش ها به قوانین محکم و بازدارنده هم نیاز است.

ساعی معتقد است: متاسفانه با افزایش آسیب های اجتماعی چون اعتیاد، طلاق و بیکاری میزان خشونت های درون خانوادگی نیز افزایش یافته است که آزار و اذیت کودکان و زنان نمونه ای از آن است، به همین جهت لایحه تامین امنیت زنان و کودکان باید در بخش خشونت های درون خانواده نیز پر رنگ باشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سازمان یا نهاد خاصی باید به عنوان متولی تامین امنیت مشخص و  تاکید کرد: در هر حال دولت باید هر چه سریعتر لایحه تامین امنیت زنان و کودکان در برابر خشونت را به مجلس ارایه دهد تا از حوادث خشونت آمیز کماسته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet