انتخابات ریاست جمهوری
1388/04/24 09:07:00
سرویس کمیسیون ها
کار و تعاون در یک وزارتخانه-5

پرتوی: ادغام دو وزارتخانه نباید اجرایی شود

**یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید ادغام وزارت تعاون در وزارت کار و اموراجتماعی صورت اجرایی به خود گیرد.

"محمد علی پرتوی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: هرگونه ادغام وزارتخانه‌ها باید مبتنی بر کار کارشناسی جامع، دقیق و حساب شده باشد.

وی افزود: متاسفانه درسال‌های گذشته ادغام‌های وزارتخانه‌ها به صورتی بوده که نه تنها نتایج مثبتی به همراه نداشته بلکه تبعاتی هم در بخش عمرانی به جای گذاشته است.

این نماینده مجلس، خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده در حالی که تشکیل وزارت جهاد کشاورزی با هدف ساماندهی چه بخش عمران روستایی و بهینه‌کردن فعالیت‌های کشاورزی صورت گرفت بود؛ اما در عمل دیدیم که هیچ یک از اهداف تحقق پیدا نکرد.

وی گفت: نباید ادغام وزارت تعاون در وزارت کار و اموراجتماعی صورت اجرایی به خود گیرد و به سرنوشت وزارت جهاد کشاورزی تبدیل شود.

پرتوی تصریح کرد: باتوجه به این که بزرگترین معضل در کشور بحث بیکاری است، بنابراین دست اندارکاران اعم از قوه مجریه و مقننه باید به‌گونه‌ای عمل کنند تا اشتغال‌زایی در کشور صورت گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به سه بخش مهم اقتصادی در کشور، گفت: از آنجا که اقتصاد کشور از سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی تشکیل شده است، بنابراین ضروری است که تعاونی‌ها را در کشور برای بهینه‌ شدن مسایل اقتصادی مورد حمایت قرار داد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: توجه به بخش خصوصی و تعاونی‌ها به معنی افزایش اشتغال، بهره‌وری است و می‌تواند گام موثری در جهت رفع بیکاری در کشور ارزیابی شود.

وی در خصوص نظر اعضای کمیسیون اجتماعی در ارتباط با ادغام وزارتخانه‌ها، گفت: تعدادی از اعضای کمیسیون اجتماعی موافق ادغام هستند و معتقدند تعداد وزارتخانه‌ها حتی به حدود شش یا هفت وزارتخانه کاهش یابد، البته برخی هم به کاهش وزارتخانه‌ها به شانزده وزارتخانه نظر دارند.

عضو کمیسیون اجتماعی در ادامه افزود: کاهش وزارتخانه‌ها به عدد شش یا هفت عدد به معنی مرکززدایی و سپردن امور به استان‌ها ارزیابی شده است.

پرتوی تصریح کرد: درعین حال برخی خواستار این شده‌اند، که وزارتخانه ای تحت عنوان وزارت ورزش و امور جوانان در کشور تشکیل شود، تا مسئولان ورزش به جای پاسخگو بودن به رییس جمهور به مجلس پاسخگو باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet