هدر موبایل
1396/06/20 10:55:00
سرویس اقتصادی
نعمتی مطرح کرد:

داستان تکراری دلالی عامل افزایش قیمت ارز در هفته های اخیر/بانک مرکزی با استفاده از اهرم های خود بازار را کنترل کند

سخنگوی هیئت رییسه مجلس، معتقد است که افزایش قیمت ارز ناشی از دلالی است و اگر دولت بتواند منابع ارزی خود را با صادرات غیرنفتی گسترش دهد بازار ارز می‌تواند بازار نرمالی باشد.
داستان تکراری دلالی عامل افزایش قیمت ارز در هفته های اخیر/بانک مرکزی با استفاده از اهرم های خود بازار را کنترل کند سخنگوی هیئت رییسه مجلس، معتقد است که افزایش قیمت ارز ناشی از دلالی است و اگر دولت بتواند منابع ارزی خود را با صادرات غیرنفتی گسترش دهد بازار ارز می‌تواند بازار نرمالی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702106933276483.jpg داستان,تکراری,دلالی,عامل,افزایش,قیمت,ارز,در,هفته,های,اخیر/بانک,مرکزی,با,استفاده,از,اهرم,های,خود,بازار,را,کنترل,کند Icana

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات اخیر و افزایش قیمت ارز و طلا در کشور گفت: قیمت جهانی طلا افزایش پیدا کرده و سیر طبیعی خود را طی می‌کند، اما درباره قیمت ارز بانک مرکزی باید با استفاده از اهرم های خود بازار را کنترل کند، چراکه به نظر می رسد افزایش قیمت ارز بیشتر دلالی باشد تا اینکه دلایل منطقی برای افزایش قیمت ارز وجود داشته باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که معمولاً پس از تشکیل دولت ها نوسانات این شکلی  دیده می شود، افزود: به نظر می‌رسد تیم اقتصادی دولت هماهنگ تر از گذشته شده و از کرباسیان، سیف و نهاوندیان انتظار می‌رود که در تثبیت نرخ ارز فعال باشند و ممکن است این تثبیت به ضرر صادر کنندگان باشد، اما باید گزینه های تشویقی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شود که صادرکنندگان بیش از این متضرر نشوند.

دولت منابع ارزی خود را با صادرات غیرنفتی گسترش دهد

نعمتی با اشاره به اینکه تجربه ۴ سال اخیر نشان داده که  در بازار ارز وضعیت با ثباتی وجود داشته است، ادامه داد:در بسیاری از موضوعات و بازارها ثبات نسبی رعایت شده، لذا اگر دولت بتواند منابع ارزی خود را با صادرات غیرنفتی گسترش دهد، بازار ارز می‌تواند بازار نرمالی باشد و با سیستم باثبات گذشته حرکت کند.

وی با بیان اینکه اگر دولت نتواند صادرات غیرنفتی را گسترش دهد در کشور با مشکل مواجه می شویم، یادآور شد: به‌منظور رهایی از اقتصاد تک محصولی، توسعه صادرات غیر نفتی یک ضرورت انکارناپذیر است و تولید ملی صادرات محور در تمامی بخش ها لازمه جلوگیری از نوسانات بازار ارز است.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ایجاد ارزش افزوده برای محصولات ثانویه پتروشیمی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که شناخت نقاط قوت و ضعف صنعت پتروشیمی کشور می تواند صادرات محصولات غیرنفتی را افزایش دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet