شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/06/20 05:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گل مکانی تاکید کرد:

گسترش تعامل با مجلس برای پیشبرد برنامه‌های طرح تحول سلامت

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در تشریح مهم‌ترین برنامه های خود در حوزه مجلس گفت: طرح تحول سلامت نقطه عطف وزارت بهداشت است و برای تداوم هر چه بهتر آن به رایزنی موثر با ساختارهای مهم تصمیم گیری مثل مجلس نیاز دارد و در همین راستا گسترش تعامل با مجلس برای پیشبرد برنامه‌های طرح تحول سلامت، مدنظر است.
گسترش تعامل با مجلس برای پیشبرد برنامه‌های طرح تحول سلامت معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در تشریح مهم‌ترین برنامه های خود در حوزه مجلس گفت: طرح تحول سلامت نقطه عطف وزارت بهداشت است و برای تداوم هر چه بهتر آن به رایزنی موثر با ساختارهای مهم تصمیم گیری مثل مجلس نیاز دارد و در همین راستا گسترش تعامل با مجلس برای پیشبرد برنامه‌های طرح تحول سلامت، مدنظر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201709109886462925.jpg گسترش,تعامل,با,مجلس,برای,پیشبرد,برنامه‌های,طرح,تحول,سلامت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر ابراهیم گل مکانی افزود:  باید زیر ساخت های فکری مناسبی با نمایندگان برقرار شود تا به سمت خلق منابع سلامت حرکت کنیم.

وی در توضیح اولویت های کاری خود در بخش حقوقی وزارت بهداشت افزود: شفاف سازی مهم‌ترین بخش کار ماست. هدایت مباحث موجود در دیوان عدالت اداری و شورای انضباطی دانشگاه ها به یک ساختار منسجم در وزارت بهداشت نیاز دارد تا به یک مسیر منطقی رهنمون شوند. با توجه به شرایط موجود به نظر می رسد این ساختار هنوز شکل نگرفته است و برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب به شدت باید روی این موضوع کار کنیم.

وی در خصوص چالش های وزارت بهداشت در حوزه پارلمانی و حقوقی مجلس اظهار داشت: هر دو حوزه چالش زا هستند. در بخش حقوقی با یکسری نقص قوانین، کمبود قوانین، قوانین اجرا نشده و شکایت های متعددی که مجموعه نیروهای بهداشت می توانند داشته باشند، مواجه هستیم و  در حوزه مجلس نیز محدودیت های موجود در دانشگاه ها با نگاه نمایندگان مجلس و انتظارات متمایز آنان هماهنگ نیست و یک چالش بزرگ به شمار می رود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت تاکید کرد: برای رفع این معضلات بنا داریم تا جای ممکن انتظارات نمایندگان و عملکرد همکاران دانشگاهی را به یکدیگر نزدیک کنیم تا همپوشانی بیشتری با هم داشته باشند.

به گزارش سلامت آنلاین، چندی قبل، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی دکتر ابراهیم گل مکانی را به عنوان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت منصوب کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet