خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/04/24 11:23:00
سرویس سیاسی
البرز؛ استان سی و یکم -6

گروسی: تشکیل استان البرز توسعه دولت را درپی دارد

**نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل استان البرز نه تنها بار مالی فراوانی به دوش دولت تحمیل می‌کند، بلکه توسعه دولت را نیز درپی خواهد داشت.

"حسین گروسی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص لایحه تشکیل استان البرز خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد ظرف 2 یا 3 ماه آینده این لایحه در دولت نهایی شده و برای بررسی و تصویب به مجلس تقدیم شود.

وی افزود: نمایندگان غرب استان تهران پیشنهادی را در دیدار با رحیمی معاون حقوقی پارلمانی رییس جمهور مبنی بر تشکیل استانی از شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان، فردین و اشتهارد به مرکزیت کرج مطرح کردند و وزارت کشور مسئول بررسی این موضوع شد.

نماینده شهریارو ملارد یادآور شد:‌ مردم و نمایندگان رباط کریم، شهریار و ملارد مخالف قرار گرفتن در این استان هستند و بیشتر تمایل دارند یا به عنوان استانی مستقل یا جزء استان تهران باقی بمانند.

گروسی با بیان این که ضرورتی برای تشکیل استان البرز وجود ندارد، اظهار داشت: این مسئله نه تنها بار مالی فراوانی را به دوش دولت تحمیل می‌کند بلکه توسعه دولت را نیز درپی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: بهتر است بودجه تشکیل استان جدید در بخش‌های عمرانی و آبادانی و رفاه مردم هزینه شود چون تقویت همین ساختار اداری فعلی می‌تواند جوابگوی مشکلات مردم باشد.

گروسی گفت: پس از ارائه این طرح به مجلس، باید همه جوانب و تبعات آن مورد بحث و بررسی دقیق قرار گیرد تا خدای‌ ناکرده تصویب آن تنش‌های سیاسی، اجتماعی به دنبال نداشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet