هدر موبایل
1396/06/20 13:51:01
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

شایعه دخالت سیا در یازده سپتامبر برای کتمان شکست آمریکا از القاعده است

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: سازمان های جاسوسی آمریکا برای تحت الشعاع قرار دادن شکست نهادهای اطلاعاتی تلاش کرده اند فضایی ایجاد کنند که حمله یازده سپتامبر محصول عملیات سرّی حکومت ایالات متحده بوده است.
شایعه دخالت سیا در یازده سپتامبر برای کتمان شکست آمریکا از القاعده است رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: سازمان های جاسوسی آمریکا برای تحت الشعاع قرار دادن شکست نهادهای اطلاعاتی تلاش کرده اند فضایی ایجاد کنند که حمله یازده سپتامبر محصول عملیات سرّی حکومت ایالات متحده بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201701102367357177.jpg شایعه,دخالت,سیا,در,یازده,سپتامبر,برای,کتمان,شکست,آمریکا,از,القاعده,است Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: روسای جمهوری آمریکا ،  رویکردی یکسان برای تامین منافع  ملی ایالات متحده را دنبال می کنند و این موضوع ربطی به جمهوری خواه بودن یا دموکرات بودن آنها ندارد.

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا همواره منافع ثابتی دارد که شامل تسلط بر شریان های انرژی و حفظ متحدین غرب در جهان به ویژه خاور دور ، خاورمیانه ، آمریکای لاتین و اروپای شرقی است.

وی در ادامه افزود: حفظ جایگاه آمریکا در نظام جامعه بین الملل اصلی تری مسئولیت روسای جمهوری آمریکا است و تنها شیوه نرم دموکرات ها با خشک جمهوری خواهان دارای تفاوت است.

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دونالد ترامپ براساس الگوی رویکردی روسای جمهوری آمریکا رفتار می کند اما مشکل وی اینجاست که درک درستی از ساختار تصمیم گیری در حکومت ایالات متحده و نظام بین الملل ندارد.

وی بیان داشت: بی تجربگی رئیس جمهوری آمریکا برای واشنگتن هزینه ساز شده است اما ساختار حکومتی تلاش می کند کاخ سفید را به ریل اصلی بازگرداند.

ایجاد فضای غبارآلود و شایعه توسط سیا

رحیمی جهان آبادی ضمن پیش کشیدن سالگرد حمله تروریستی یازدهم سپتامبر گفت: واقعیت این است که بزرگ ترین حمله تروریستی تاریخ آمریکا توسط 14 تبعه سعودی و 5 شهروند مصری عضو گروه القاعده انجام گرفت.

وی بیان داشت: تا امروز هیچ مستندی منتشر نشده است که عملیات یازدهم سپتامبر توسط سازمان های جاسوسی آمریکا انجام گرفته باشد.

رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: واشنگتن برای این که پرستیژ ابرقدرتی ایالات متحده را حفظ کند نمی خواهد شکست از القاعده در یازدهم سپتامبر2001 را بپذیرد.

وی در ادامه افزود: سازمان های جاسوسی آمریکا برای تحت الشعاع قرار دادن شکست نهادهای اطلاعاتی تلاش کرده اند فضایی ایجاد کنند که حمله یازده سپتامبر محصول عملیات سرّی حکومت ایالات متحده بوده است.

این نماینده مجلس دهم گفت: واشنگتن تلاش می کند این فکر را ترویج کند که عملیات القاعده تحت نظارت سازمان سیا انجام گرفته و هیچ کس خارج از دایره قدرت در ایالات متحده نمی توانسته چنین اقدامی در آن ابعد کشنده عملیاتی کند.

تبدیل شکست از القاعده به فرصت لشگر کشی به خاورمیانه

وی تصریح کرد: واقعیت اینجاست که ابرقدرتی آمریکا در یازدهم سپتامبر 2001توسط تروریست های القاعده فروریخت اما واشنگتن از این شکست یک پیروزی برای منافع ملی ایالات متحده ساخت.

رحیمی جهان آبادی گفت: اگرچه برج های دوقلو فروریخت اما آمریکایی ها دو کشور عراق و افغانستان را در قلب خاورمیانه تسخیر کردند و امروز از همین دو نقطه برای افزایش قدرت بهره می گیرد.

وی با بیان این که عملیات القاعده منجر به وارد شدن لطمه سنگین روانی به آمریکا شد ، گفت: واشنگتن این ویژگی را دارد که از هر تهدیدی یک فرصت جدید برای منافع آمریکا ایجاد کند و در این مسیر تلاش کردند خودشان را طراح یازده سپتامبر معرفی کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet