شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/06/20 15:37:42
سرویس دیگر رسانه‌ها_
چنارانی تاکید کرد:

لزوم تقویت نقش پژوهشی دانشگاه نیشابور در کاوش علمی باستان‌شناسی مناطق تاریخی

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش پژوهشی دانشگاه نیشابور در کاوش علمی باستان‌شناسی مناطق تاریخی تقویت شود.
لزوم تقویت نقش پژوهشی دانشگاه نیشابور در کاوش علمی باستان‌شناسی مناطق تاریخی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش پژوهشی دانشگاه نیشابور در کاوش علمی باستان‌شناسی مناطق تاریخی تقویت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103881266385.jpg لزوم,تقویت,نقش,پژوهشی,دانشگاه,نیشابور,در,کاوش,علمی,باستان‌شناسی,مناطق,تاریخی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ هاجر چنارانی در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون اصل نود مجلس از فعالیت‌های سایت موزه شادیاخ نیشابور اظهار داشت: سه سال پیش شخصی دلسوز به نام آقای فرنام به کمیسیون مذکور در خصوص تخریب مناطق طبیعی گردشگری نیشابور به ویژه منطقه هدف گردشگری بوژان شکایت می‌کند که پیگیری‌ها نتیجه می‌دهد و نمایندگان فردوس، تبریز و اصفهان که عضو کمیسیون اصل 90 هستند در محل مورد نظر حضور یافتند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس افزود: تخریب، بسیار عمیق بود و عمق فاجعه درک شده و در عین حال از اماکن گردشگری خیام، عطار، آرامگاه مشاهیر و موزه صحرایی شادیاخ بازدید انجام شد و برای حل مشکل تخریب‌ها، تقویت بودجه پایگاه منطقه تاریخی و در مجموع توسعه گردشگری نیشابور مقرر شد در بازگشت به تهران، نامه مشترکی تهیه و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارسال تا مسائل ترتیب اثر داده شود.

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در آینده‌ای نزدیک به نیشابور خبر داد و خاطرنشان کرد: به حتم دستاوردهای این سفر برای نیشابور و تقویت بودجه پروژه‌های ملی تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش فارس؛ چنارانی با استقبال از ورود بخش خصوصی به توسعه گردشگری، اضافه کرد: بهترین امکان فعلی تقویت نقش پژوهشی دانشگاه نیشابور در کاوش علمی باستان‌شناسی مناطق تاریخی نیشابور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet