KHANEH MELLAT

ایام محرم 1398
1388/04/24 14:17:00
سرویس فرهنگی
حداد عادل در دیدار با مسوولان جشنواره کودک:

سینمای کودک، سینمایی تاثیرگذار و انسان ساز است

**رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دیدار با دبیر و برخی از مسوولان جشنواره فیلم کودک گفت: سینمای کودک و نوجوان، سینمای آموزش و تربیت است.

"غلامعلی حداد عادل" با بیان این که هر جامعه‌ای برای فرهنگ سازی و پرورش نسل های آینده، نیازمند فرهنگ و به ویژه سینماست، اظهار داشت: سینمای بزرگسال بیشتر متوجه ابعاد سرگرمی ساز می شود اما سینمای کودک نقش سازنده و انسان ساز بیشتری دارد، سینمای کودک و نوجوان چون بازی های کودکانه، کودک را به تفکر وا می دارد.

حداد عادل تاکید کرد: زمانی که من در وزارت آموزش و پروش بودم سعی کردیم جشنواره فیلم رشد را به دلیل جایگاه و نقش مهم سینما در حوزه تعلیم و تربیت، احیا کنیم، باید توجه داشت مسوولان مرتبط با امور تربیتی می توانند بیشترین استفاده را از سینما داشته باشند و نکات مهم آموزشی و تربیتی را از طریق این رسانه منتقل کنند.

حداد عادل افزود: می توان با هماهنگی های لازم سئانس هایی از سینماهای کشور را به نمایش فیلم های کودک و نوجوان اختصاص داد تا با هماهنگی مدارس زمینه حضور این مخاطبان در سینماها فراهم شود.

در ابتدای این دیدار "اکبر نبوی" دبیر جشنواره فیلم کودک، گزارشی در خصوص وضعیت سینمای کودک در زمان حاضر و سیر نزولی آن در طول 15 سال گذشته و همچنین ابعاد مختلف جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان ارایه کرد و از تصمیم این گروه برای احیای سینمای کودک خبر داد.

وی در این دیدار گفت: کار فرهنگی، نیازمند به تامل زیاد و برنامه ریزی طولانی مدت دارد تا نتیجه مناسب حاصل شود.

دبیر جشنواره فیلم کودک ضمن اشاره به اعتبارات نامناسب و ناکافی حوزه فرهنگ و هنر، تصریح کرد: پس از تلاش های صورت گرفته، بودجه سینما حتی با در نظر گرفتن سهم آثار فاخر، در حدود 54 تا 55 میلیارد تومان تصویب شد که حدودا نیمی از آن صرف تولید فیلم می شود که با توجه به وضعیت سینمای کشور و مشکلات این حوزه، بسیار کم است.

وی با انتقاد از نگاه بودجه نویسان کشور به حوزه فرهنگ، افزود: متاسفانه در بحث بودجه، حوزه فرهنگ و هنر در زیر مجموعه خدمات معرفی می شود و این ظلمی است بر این حوزه، فرهنگ و هنر با توجه به پویایی و تاثیرگذاری باید در حوزه تولید معرفی شود و نگاه بودجه نویسان به این حوزه تغییر کند.

نبوی از حداد عادل درخواست کرد که برای کمک به سینمای کودک مذاکرات لازم و موثری با مسوولان مربوطه به عمل آورد و به ویژه از مسوولان آموزش و پرورش بخواهد که در زمان نمایش فیلم‌های کودک به یاری این سینما بیایند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به نیاز سینمای کودک و نوجوان به فضای نمایشی اشاره کرد و افزود: در شکل گیری این فضا، وزارت آموزش و پرورش می تواند نقشی کلیدی ایفا کند ما سعی می کنیم اکران آثار کودک و نوجوان را از اواسط شهریور ماه آغاز کنیم.

نبوی در پایان گفت: در حال حاضر 7 فیلم در مرحله تولید است و هم چنین برای تولید 5 یا 6 فیلم دیگر مذاکره می کنیم و تلاش داریم با تولید و اکران  این آثار، زمینه حیات مجدد سینمای کودک و نوجوان را فراهم کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet