خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/04/24 15:59:00
سرویس کمیسیون ها
سخنگوی کمیسیون عمران با اشاره به سقوط هواپیما توپولف:

مجلس باید برایمنی پروازها تاکید بیشتری داشته باشد

**عضو کمیسیون عمران با ابراز تاسف از سانحه هواپیمایی به وجود آمده گفت : مجلس باید شرکت‌های هواپیمایی را مجبور کند تا از هواپیماهای استاندارد استفاده نمایند.

 

 

ابوالقاسم رحمانی عضو هیات رییسه کمیسیون عمران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص سوانح هواپیمایی و پیشگیری از این حوادث هم گفت: باید در کار خرید هواپیما دقت بیشتری صورت پذیرد و هواپیماهایی که استاندارد نیستند اجازه پرواز داده نشود.

وی با بیان اینکه مجلس باید بر روی ایمنی پروازها تاکید بیشتری نماید گفت : در این زمینه  مجلس خواستار ایمنی پروازهادر رده بالاتری  می باشد .

سخنگوی کمیسیون عمران ضمن ابراز تاسف از سانحه هواپیمایی به وجود آمده افزود: این نکته نیز مهم است که ما در تحریم هستیم ونمی توانیم قطعات و هواپیماهای جدید و مناسبی را تهیه نماییم و  این مساله در پروازها و سوانح به وجود آمده نیز تاثیرگذار می‌باشد.

رحمانی با اشاره به قیمت بالای بلیط‌های هواپیمایی گفت: باتوجه به این مسائل مجلس باید شرکت‌های هواپیمایی را مجبور نماید تا از هواپیماهای استاندارد استفاده نمایند.

وی همچنین به ساعت کار بالای پرواز هواپیماها اشاره کرد و افزود: متاسفانه به طور متوسط هر دو سال یک بار با این مساله روبرو هستیم و تکنولوژی به کار رفته در هواپیماهای روسی بسیار پایین‌ می‌باشد.که باید در این زمینه  راهکار های اساسی را دنبال نماییم.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet