پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/06/24 10:52:34
سرویس اجتماعی
نوروزی مطرح کرد:

اتمام بررسی لایحه حمایت از اطفال طی دو هفته کاری مجلس/وزارت کشور، رفاه و بهزیستی متولی حمایت از کودکان بدسرپرست

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مسئولیت‌ وزارت کشور، کار، بهزیستی و دستگاه قضایی برای ساماندهی کودکان بدسرپرست در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوان تشریح شده است.
اتمام بررسی لایحه حمایت از اطفال طی دو هفته کاری مجلس/وزارت کشور، رفاه و بهزیستی متولی حمایت از کودکان بدسرپرست سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مسئولیت‌ وزارت کشور، کار، بهزیستی و دستگاه قضایی برای ساماندهی کودکان بدسرپرست در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوان تشریح شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106844822033.jpg اتمام,بررسی,لایحه,حمایت,از,اطفال,طی,دو,هفته,کاری,مجلس/وزارت,کشور،,رفاه,و,بهزیستی,متولی,حمایت,از,کودکان,بدسرپرست Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص وضعیت کودکان بدسرپرست در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوان، گفت: در جریان بررسی لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان وزارت کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی و دستگاه قضایی موظف به شناسایی کودکان بدسرپرست و تعیین تکلیف وضعیت آنها شدند.

نماینده مردم بهارستان و رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حقیقت این مجموعه‌ها به تناسب وضعیت سنی و جسمی آنها باید برای تحصیل و شغل آنها اقدام کنند، متاسفانه هم‌اکنون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهزیستی وظیفه قانونی ندارند لذا مسئولیت قانونی برای آنها تعریف نشده است.

وی افزود: در صورت تصویب لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهزیستی بر اساس تعاریف قانونی به حمایت از کودکان بدسرپرست خواهند پرداخت، بعد از تصویب آیین‌نامه‌ای نیز باید تدوین شود تا وظایف و مسئولیت‌ها شفاف گردد.

نوروزی معتقد است: حفاظت، حمایت و نگهداری از کودکان بد سرپرست همانند سایر کودکان کار امری فرابخشی است، به نوعی که چندین ارگان باید در مورد آنها تصمیم گیری کنند لذا در لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان به شکل مفصل بدانها پرداخته شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان طی دو هفته کاری تمام و به هیات رئیسه ارایه خواهد شد، گفت: در این لایحه تلاش شده تا کودکان بدسرپرست به بهترین نحو نگهداری شوند. متاسفانه هم‌اکنون شرایط واگذاری و نگهداری این کودکان مناسب شرایط روحی آنها نیست.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کودکان بدسرپرست بنابر نظر بهزیستی و دادسرای اطفال از والدینی که شرایط سرپرستی ندارند، گرفته می‌شود، البته نظارت بر نحوه نگهداری نیز ضروری است زیرا این کودکان نونهالان کشور و نظام‌اند که باید سلامت جسم و روح، تحصیل و اشتغال آنها تضمین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet