شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/06/24 09:39:24
سرویس اجتماعی
معاون پارلمانی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خانه ملت:

طرح تحول سلامت برگشت به عقب ندارد/بیمارستان‌ها حدود 10 ماه از بیمه ها طلب دارند

معاون پارلمانی وزارت بهداشت و درمان با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت برگشت به عقب ندارد، گفت: بیمارستان‌ها حدود ۱۰ ماه از بیمه ها طلب دارند.
طرح تحول سلامت برگشت به عقب ندارد/بیمارستان‌ها حدود 10 ماه از بیمه ها طلب دارند معاون پارلمانی وزارت بهداشت و درمان با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت برگشت به عقب ندارد، گفت: بیمارستان‌ها حدود 10 ماه از بیمه ها طلب دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201709109395670462.jpg طرح,تحول,سلامت,برگشت,به,عقب,ندارد/بیمارستان‌ها,حدود,10,ماه,از,بیمه,ها,طلب,دارند Icana
 ابراهیم گلمکانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه طرح تحول سلامت یک طرح ملی و بزرگ در کشور محسوب می شود، گفت: بعد از ارائه طرح توسط کارشناسان، بالغ بر 10 تا 15 جلسه کاری دو تا 3 روزه با حضور شخص وزیر بهداشت، معاونان و روسای دانشگاه ها قبل از اجرای طرح برگزار شد، بنابراین علاوه بر بحث های کارشناسی، تمام مسائل با حضور مدیران مورد بررسی قرار رفت؛ یعنی اجرای طرح با مبنای فکری لازم شروع شد.
 
وی با بیان اینکه طرحی تحول سلامت طرحی عظیم در تمامی حوزه های بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است، افزود: اجرای این طرح با هدف حل مسائل و مشکلات درمانی کشور آغاز شد، زیرا در آن مقطع بخش درمان در شرایط اورژانسی قرار داشت و با مشکلات زیادی از جمله کمبود تخت های بیمارستانی، کمبود دارو، ارجاع بیماران به بخش خصوصی، هزینه های کمرشکن، هتلینگ ضعیف، کمبود پزشک در بسیاری از بیمارستانهای شهرستانی و .... مواجه بود.
 
معاون پارلمانی وزارت بهداشت و درمان با اشاره به اینکه اجرای طرح تحول سلامت با توجه به 8 بسته و محور آغاز شد، تصریح کرد: خوشبختانه 7 بسته از این طرح اجرایی و یک بسته به دلیل نیاز به منابع اعتباری بیشتر به زمان دیگر موکول شد، البته اجرای این طرح به شکل قابل قبولی آغاز و به پیش رفت.
 
افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت یکی از اهداف اجرای طرح تحول سلامت
گلمکانی با بیان اینکه افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت به ویژه خدمات درمانی یکی از اهداف اجرای طرح تحول سلامت محسوب می شود، ادامه داد: همچنین افزایش کیفیت خدمات و حفاظت مالی از بیماران از اهداف دیگر طرح بوده، بنابراین هر 3 هدف به نحو چشمگیری حاصل شد که افزایش رضایتمندی مردم ازحوزه سلامت یکی از علائم و نشانه های آن است؛ البته انتظار نمی رفت که طرح تحول سلامت بدون اشکال باشد اما ایرادات در روند اجرا مورد پایش و اصلاح قرار می گیرد.
 
وی با بیان اینکه  تأمین منابع اعتباری پایدار و مناسب یکی از نکات مورد توجه در اجرای طرح تحول سلامت بوده است، گفت: متاسفانه مصوبه مجلس در خصوص اختصاص یک درصد از محل مالیات  بر ارزش افزوده و 10 درصد از محل هدفمندی در سال اول به طورکامل اختصاص پیدا نکرد و در سال دوم نیز اعتبارات بیش از سال نخست کاهش پیدا کرد؛ بنابراین تمامی این مشکلات باعث شد که بیمه ها نتوانند برای خرید خدمت مطالبات بیمارستان ها را پرداخت کنند.
 
طرح تحول سلامت با قدرت راه خود را ادامه می دهد/کمبود منابع اعتباری موجب شکست طرح نمی شود
گلمکانی تاکید کرد: از سوی دیگر هدف گذاری و برنامه ریزی برای جمعیت بیمه شده در حاشیه شهرها تنها برای 5 تا 6 میلیون نفر بود، اما در اجرا این میزان به 11 میلیون نفر افزایش پیدا کرد که این موضوع نیز سبب کاهش منابع بیمه ها شد،  اما این موارد به هیچ عنوان سبب شکست طرح تحول نشده و این طرح با قوت به کار خود ادامه می دهد.
 
معاون پارلمانی وزارت بهداشت و درمان با اشاره به اینکه همه ارکان نظام به ضرورت اجرای طرح تحول سلامت تاکید دارند، گفت: اساس این طرح توجه به منویات رهبری نظام بوده است و رییس جمهور نیز در نطق های انتخاباتی و پس از آن در مجلس نیز درخصوص تداوم طرح تحول مواردی را به طور موکد مطرح کردند، همچنین نمایندگان محترم مردم در مجلس نیز بارها نسبت به اجرای طرح تحول سخنانی را ایراد داشتند؛ بنابراین با حمایت ارکان نظام و با اراده مسئولان در وزارت بهداشت، اجرای طرح باقوت ادامه پیدا می کند.
 
بیمارستان ها حدود 10 ماه از بیمه ها مطالبه دارند
وی با تاکید بر اینکه مشکلات حوزه سلامت باید با تعامل و رایزنی با مجلس شورای اسلامی حل شود، افزود: در شرایط کنونی بیمارستان ها حدود 10 ماه از بیمه ها مطالبه دارند؛ اما این میزان بدهی اثرگذاری کمی بر کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی داشته است.
 
خلق منابع جدید مالی راهکار خروج از بحران بدهی سازمانهای بیمه گر
گلمکانی با بیان اینکه سازمان های بیمه گر از جمله بیمه سلامت باید به سمت خلق منابع مالی جدید حرکت نمایند، افزود: نمی توان بدون تامین منابع کافی طرح تحول را با کیفیت مور انتظار ادامه داد. وی گفت سرانه اختصاص یافته به جمعیت حدود ۱۱ میلیون نفری حدود ده هزار تومان از  سرانه واقعی برای سال ۹۶ کمتر است و این کسری حدود هزار تا ۱۵۰۰ میلیاردی برای بیمه سلامت فقط در همین بخش ایجاد کرده است. لذا برای جبران آن باید تدابیری اندیشیده شود.
 
سازمان‌های بیمه گر توجه بیشتری به جامعه داروسازان کنند
معاون پارلمانی وزارت بهداشت و درمان درخصوص بدهی بیمه ها به شرکت های دارویی، تصریح کرد: دغدغه داروسازان قابل درک است، از سازمان های بیمه گر تقاضا می شود که توجه بیشتری به جامعه داروسازان کنند، شرکتهای دارویی مطالبات بسیاری دارند که اقتصاد آنان را دچار خدشه کرده است./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet