هدر موبایل
1396/06/24 11:04:20
سرویس اجتماعی
رضایی:

اعتیاد جامعه کارگری ماحصل بی توجهی به معیشت کارگران/ راهکارمقابله با اعتیاد معطوف به جامعه کارگری نشود

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه هیچ راهکاری برای مقابله با اعتیاد کارگران پیشنهاد نشده است،گفت: وجود اعتیاد درجامعه کارگری نشان ازشرایط نامناسب این قشر ازجامعه دارد.
اعتیاد جامعه کارگری ماحصل بی توجهی به معیشت کارگران/ راهکارمقابله با اعتیاد معطوف به جامعه کارگری نشود نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه هیچ راهکاری برای مقابله با اعتیاد کارگران پیشنهاد نشده است،گفت: وجود اعتیاد درجامعه کارگری نشان ازشرایط نامناسب این قشر ازجامعه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102883295346.jpg اعتیاد,جامعه,کارگری,ماحصل,بی,توجهی,به,معیشت,کارگران/,راهکارمقابله,با,اعتیاد,معطوف,به,جامعه,کارگری,نشود Icana

مسعود رضایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص طرح برخی اخبار مبنی بر فعالیت کارگران معتاد در کارگاه های صنعتی در کشور،گفت: درخصوص اعتیاد باید به کل افراد جامعه توجه کرد، یعنی نمی توان کارگران را دربحث اعتیاد جدای از اقشار دیگر جامعه در نظر گرفت؛ درحال حاضر متاسفانه جامعه در حوزه اعتیاد شرایط قابل قبول قبولی نداشته و دراقشار مختلف معضل اعتیاد به فراوانی دیده می شود.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، با انتقاد از افزایش تعداد معتادان درکشور طی سالیان گذشته، افزود: نمی توان در بحث مقابله با اعتیاد تنها به قشر کارگر توجه کرد، هر چند که ورود اعتیاد به جامعه کارگری نشان شرایط نامناسب زندگی این قشراز جامعه دارد؛ اما به طورحتم مقابله با این پدیده خانمانسوز نباید تنها معطوف به جامعه کارگری شده و نظارت ها برکارگاه های تولیدی و یا کارخانه های صنعتی را افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه وجود اعتیاد در جامعه کارگری واقعیت داشته و بخش از کارگران درحال حاضر به معضل اعتیاد گرفتار هستند، تصریح کرد: هم اکنون شرایط بازار کاری درکشور مساعد نبوده و درچنین وضعیتی نمی توان کارگران را به بهانه داشتن اعتیاد ازمحیط های کاری اخراج کرد، متاسفانه یا توجه به اینکه روز به روز به تعداد بیکاران درکشورافزوده می شود؛  به طورحتم اخراج کارگران به بهانه وجود اعتیاد نیز مشکلی دیگربه جامعه بیکاران کشور اضافه می کند.

رضایی با تاکید براینکه در هیج قانونی مقابله با کارگران معتاد مطرح نشده است،گفت: برای اینکه چرخه تولید درکشور دچار مشکل نشود، هیچ راهی جز به کارگیری کارگران حتی با وجود اعتیاد نیز درمحیط های کاری وجود ندارد؛ اما برای مقابله با معضل اعتیاد و استفاده از مواد مخدر باید به تمامی اقشار جامعه  توجه کرد، البته که تاکنون روش های مقابله با اعتیاد به هیچ عنوان پاسخگوی این پدیده نبوده است.

ای نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به اینکه باید برای مقابله با اعتیاد یک نسخه واحد و یکنواختی را برای همه مصرف کنندگان درهرگروه کاری و سنی درنظرگرفت، افزود: برای مقابله با اعتیاد کارگران تنها می توان آنها را از محل های کاری اخراج کرد، اما به طورقطع این رویه نتیجه بخش نخواهد بود؛ هرچند که این موضوع درحال حاضربه چالشی درکشور تبدیل شده است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی، با تاکید برافزایش نظارت برمحیط های کاری،تصریح کرد: متاسفانه هیچ راهکاری تاکنون درخصوص مقابله با اعتیاد وجود نداشته است، درشرایطی که درمحیط های زندان مواد مخدربه راحتی میان زندانیان مورد  استفاده قرار می گیرد؛ چطور می توان انتظار داشت که درمحیط های کاری کارگران آلوده به این بیماری نشوند، بنابراین تا زمانی که به طورکلی راهکاری برای این معضل درنظرگرفته نشود؛ نمی توان با این معضل مقابله کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد‌مخدر با بیان اینکه آمار کارگران گرفتار در بند ‌اعتیاد در استان‌های مختلف متفاوت است، گفت: در برخی استان‌ها بین 15 تا 18‌درصد کارگران و در برخی استان‌ها نیز بین 20 تا 26‌درصد کارگران آلوده به موادمخدر هستند. علی مویدی افزود: عمده بیماران ما در امر اعتیاد مصرف‌کننده مواد سنتی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet