پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/06/25 14:30:19
سرویس اجتماعی
خدادادی:

دولت نگاه مثبتی به استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی ندارد/ موفقیت در حل اعتیاد با تکیه بر ظرفیت سمن‌ها

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برای موفقیت در حل آسیب‌های اجتماعی باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده شود،گفت: پیشگیری از اعتیاد بدون حضورتشکل‌های مردمی امکان پذیر نیست.
دولت نگاه مثبتی به استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی ندارد/ موفقیت در حل اعتیاد با تکیه بر ظرفیت سمن‌ها عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برای موفقیت در حل آسیب‌های اجتماعی باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده شود،گفت: پیشگیری از اعتیاد بدون حضورتشکل‌های مردمی امکان پذیر نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201610108192811403.jpg دولت,نگاه,مثبتی,به,استفاده,از,ظرفیت,تشکل‌های,مردمی,ندارد/,موفقیت,در,حل,اعتیاد,با,تکیه,بر,ظرفیت,سمن‌ها Icana

سلمان خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با تاکید بر استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و تشکل های غیر دولتی در مسائل اجتماعی به ویژه پیشگیری از اعتیاد،گفت: حضور تشکل های مردمی و یاNGO ها نقش موثری درکاهش آسیب های اجتماعی دارد، البته در واگذاری برخی امور به سازمان های مردم نهاد مانند پیشگیری از اعتیاد باید به برخی نکات مهم توجه کرد به عنوان مثال برعملکرد آنها توجه داشت.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه عدم موفقیت در بحث مبارزه با مواد مخدر و کاهش اعتیاد به دلیل بی توجهی به تاثیر تشکل های مردمی در کاهش آسیب های اجتماعی است، افزود: به طورحتم حضور مردم به طور مستقیم در مسائلی که با بطن خانواده در ارتباط است، در حل مسائل و مشکلات آنها نقش موثری دارد؛ اما متاسفانه هیچ دولتی نگاه مثبتی به استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی درموضوعات مختلف ندارد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر درحوزه اعتیاد به ویژه پیشگیری از این معضل و پس از آن ترک اعتیاد مشکلاتی وجود دارد، تصریح کرد: برای ترک اعتیاد درگذشته واگذاری هایی از سوی سازمان های ذی ربط دراین حوزه انجام شد که متاسفانه به دلیل بی توجهی به برخی موارد کارشناسی شده و اصولی موفقیت های لازم درحوزه ترک اعتیاد حاصل نشده است.

خدادادی با تاکید بر ورود تشکل های مردمی و سازمان های مردم نهاد به حل آسیب های اجتماعی با هدف کسب موفقیت های بیشتر،گفت: هم اکنون درمجموعه کهریزک حدود 1800 نفر  معلول نگهداری می شود، در اداره این مجموعه دولت هیچ نقشی نداشته و تنها بخش خصوصی و تشکل های مردمی مشارکت می کند؛ به طور حتم ارایه خدماتی با چنین کیفیتی در کهریزک بسیار قابل قبول تر از ارایه خدمات از سوی خانواده معلولان است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه درمجلس هشتم طرحی با هدف فعال تر شدن حضور سازمان های مردم نهاد درموضوعات مختلف آماده شد، افزود: این طرح درآن مقطع مورد موافقت کمیسیون اجتماعی قرار نگرفت، اما می توان با تصویب یک قانون جدید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بیشتر از گذشته استفاده کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet