پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/06/27 10:10:15
سرویس اجتماعی
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:

نقض حقوق کودکان کار و متکدی با نگاه مجرمانه به فعالیت آن‌ها /بی خبری والدین از وضعیت کودکان دستگیر شده

رضایی با تاکید بر اینکه شیوه اجرای طرح کودکان کار و متکدی متناقض با حقوق کودکان است، گفت: مسئولان مرتبط با این طرح باید پاسخگو باشند.
نقض حقوق کودکان کار و متکدی با نگاه مجرمانه به فعالیت آن‌ها /بی خبری والدین از وضعیت کودکان دستگیر شده رضایی با تاکید بر اینکه شیوه اجرای طرح کودکان کار و متکدی متناقض با حقوق کودکان است، گفت: مسئولان مرتبط با این طرح باید پاسخگو باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108336049787.jpg نقض,حقوق,کودکان,کار,و,متکدی,با,نگاه,مجرمانه,به,فعالیت,آن‌ها,/بی,خبری,والدین,از,وضعیت,کودکان,دستگیر,شده Icana

مسعود رضایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از نحوه اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و متکدی در پایتخت انتقاد کرد و با بیان اینکه نگاه اتهامی و مجرمانه به این کودکان درست نیست، گفت: متاسفانه متولی واحدی برای ساماندهی کودکان کار و متکدی در نظر گرفته نشده، بنابراین دستگاه ها جزیره ای عمل می کنند و در طرح مذکور  تقسیم‌بندی‌های مربوط به وضع اقامت این کودکان در نظر گرفته نشده است.

پیش از رد کردن کودکان کار و متکدی افغانستانی از مرز باید برای آنها پرونده مددکاری تشکیل شود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه پیش از رد کردن کودکان کار و متکدی افغانستانی از مرز باید برای آنها پرونده مددکاری تشکیل شود، تصریح کرد: شیوه اجرای این طرح متناقض با حقوق کودکان است و مسئولان مرتبط با این طرح باید پاسخگو باشند.

اتباع افغانی که دارای هر نوع کارت شناسایی و اقامت هستند مجاز به اقامت در ایران بوده و بردن آنها به اردوگاه برای رد کردن از مرز خلاف قانون است

وی با تاکید بر اینکه اتباع افغانی که دارای هر نوع کارت شناسایی و اقامت هستند مجاز به اقامت در ایران بوده و بردن آنها به اردوگاه برای رد کردن از مرز خلاف قانون است، تصریح کرد: طبق برخی اظهارات برخی از کودکان دستگیر شده  دارای پاسپورت و ویزا هستند این در حالی است که برای رد کردن از مرز به اردوگاه منتقل شده اند در این رابطه افرادی که در این ماجرا دست دارند باید پاسخگو باشند زیرا برخلاف مقررات کشور عمل کرده اند.

والدین کودکان دستگیر شده باید هر چه سریع تر در جریان وضعیت کودکان شان قرار گیرند

این نماینده مردم در مجلس دهم،  با تاکید بر اینکه والدین کودکان دستگیر شده باید هر چه سریع تر در جریان وضعیت کودکان شان قرار گیرند، گفت: مسئولان مرتبط با این طرح باید با خانواده ها همکاری لازم را داشته باشند و هر چه سریع تر آنها را در جریان قرار دهند.

پیش از دستگیری کودکان کار و متکدی باید برخورد با مافیا و سوء استفاده کنندگان در دستور کار قرار گیرد

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با بیان اینکه پیش از دستگیری کودکان کار و متکدی باید برخورد با مافیا و سوء استفاده کنندگان در دستور کار قرار گیرد، افزود: طبق قانون باید مافیا مورد تعقیب قرار گیرند زیرا بخش عمده ای از درآمد کودکان متعقل به مافیا است و حتی برخی کودکان تنها برای تامین معیشت خانواده به تکدی گری روی آورده اند.

 متولی واحدی برای جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و متکدی تعیین شود

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه باید متولی واحدی برای جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و متکدی تعیین شود، تصریح کرد: به جای دستگیری کودکان کار و متکدی خارجی باید مرزها تقویت و تمهیداتی اتخاذ شود که دیگر شاهد حضور آنها در کشور نباشیم و همچنین کودکان کار ایرانی و خانواده ها آنها نیز باید تحت حمایت ارگان های حمایتی قرار گیرند تا یک بار برای همیشه معضل کودکان کار و خیابانی حل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet