هدر موبایل
1396/06/27 17:00:35
سرویس اجتماعی
اولادقباد:

رد مرز کردن کودکان کار اتباع بیگانه بدون اطلاع خانواده صحت ندارد/ وضعیت اقامت کودکان کار و متکدی خارجی بررسی شود

نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران با رد برخی اظهارات مبنی بر انتقال کودکان کار اتباع بیگانه به اردوگاه و رد مرز کردن آنها بدون اطلاع خانواده، گفت: وضعیت اقامت کودکان کار و متکدی خارجی باید بررسی شود.
رد مرز کردن کودکان کار اتباع بیگانه بدون اطلاع خانواده صحت ندارد/ وضعیت اقامت کودکان کار و متکدی خارجی بررسی شود نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران با رد برخی اظهارات مبنی بر انتقال کودکان کار اتباع بیگانه به اردوگاه و رد مرز کردن آنها بدون اطلاع خانواده، گفت: وضعیت اقامت کودکان کار و متکدی خارجی باید بررسی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100920482628.jpg رد,مرز,کردن,کودکان,کار,اتباع,بیگانه,بدون,اطلاع,خانواده,صحت,ندارد/,وضعیت,اقامت,کودکان,کار,و,متکدی,خارجی,بررسی,شود Icana

فریده اولادقباد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه کودکان کار و متکدی یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی پایتخت محسوب می شود با رد برخی اظهارات مبنی بر انتقال کودکان کار اتباع بیگانه به اردوگاه و رد مرز کردن آنها بدون اطلاع خانواده، گفت: به طور قطع دستگاه های مرتبط با این موضوع تمهیدات لازم را اتخاذ و وضعیت اقامت آنها را بررسی کرده اند و اینکه گفته می شود کودکان دارای کارت اقامت و ویزا هستند بدون شک صحت ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ساماندهی کودکان کار و متکدی پایتخت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این کودکان با تکدی گری چهره شهر را مخدوش و زمینه آسیب هایی را فراهم کرده اند بنابراین مهمترین راهکار جلوگیری از آسیب های ناشی از تکدی گری ساماندهی آنها است.  

وی با تاکید بر اینکه با ساماندهی کودکان کار و متکدی وضعیت آنها تعیین تکلیف می شود، افزود: بنابراین بدسرپرست ها و بی سرپرست ها مشخص و سرپرستی آنها به سازمان بهزیستی واگذار شده و خانواده های نیازمند نیز تحت حمایت نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار می گیرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: چنانچه کودکان کار و متکدی اتباع خارجی به صورت شبکه ای فعالیت می کنند نیروی انتظامی و دستگاه های متولی موظفند سردسته و مافیا را شناسایی و با آنها به صورت قاطع برخورد کند زیرا برخی از آنها نیازمند نیستند بلکه برای سودجویی عده ای در خیابان ها هستند و اگر به صورت غیرقانونی و غیرمجاز در کشور فعالیت می کنند باید به کشورشان عودت داده شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگرکودکان خارجی با اطلاع و آگاهی خانواده ها به تکدی گری روی آورده اند نیاز است وضعیت اقامت آنها از سوی دستگاه های مرتبط بررسی و اقدامات لازم انجام شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با یادآوری اینکه باید از ورود اتباع بیگانه خارجی به کشور جلوگیری کرد، گفت: مرزها باید تقویت و از هر گونه ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور جلوگیری شود تا دیگر شاهد تکدی گری کودکان اتباع بیگانه در کشور نباشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet