پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/06/28 09:44:54
سرویس اجتماعی
مصری:

بازار عرضه و تقاضا به نفع نیروی کار نیست/ تهدید تعطیلی کارگاه‌های تولیدی یکی پس از دیگری

نماینده مردم کرمانشاه با تاکید بر نبود تناسب میان عرضه و تقاضا در بازارکار، از عدم وجود ثبات شغلی میان کارگران انتقاد کرد.
بازار عرضه و تقاضا به نفع نیروی کار نیست/ تهدید تعطیلی کارگاه‌های تولیدی یکی پس از دیگری نماینده مردم کرمانشاه با تاکید بر نبود تناسب میان عرضه و تقاضا در بازارکار، از عدم وجود ثبات شغلی میان کارگران انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/47132.jpg بازار,عرضه,و,تقاضا,به,نفع,نیروی,کار,نیست/,تهدید,تعطیلی,کارگاه‌های,تولیدی,یکی,پس,از,دیگری Icana

عبدالرضا مصری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ابلاغ اولویت های تخصصی تعیین شده از سوی رییس جمهور به وزارت تعاون مبنی بر توجه به معیشت کارگران و افزایش سطح توانمندی آنها،گفت: معیشت کارگران ارتباط مستقیمی با عوامل تولید دارد؛ یعنی کارگر را نمی توان جدای از مجموعه کاری و مرتبط با اشتغال وی دید؛ درحال حاضر کارگران دربخش تولید و خدمات مشغول به کار هستند؛ بنابراین اگر مجموعه تولید و خدمات رونق پیدا کند، می توان  انتظار رونق درآمد کارگر را نیز داشت.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی، افزود: اما اگر رکود بر بازار حاکم باشد و درآمدتولید کننده کافی نباشد، به طورطبیعی نمی توان تغییری دراوضاع کارگران ایجاد کرد؛ مگراینکه دولت از منابع ملی برای ترمیم حقوق کارگران مبالغی را اختصاص دهد، البته شرایط تولید نیز زمانی در کشور بهبود پیدا می کند که واردات بی رویه کالاهای خارجی کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه فعالیت کارگر و تولید کننده خارجی درحال حاضر رونق دارد، تصریح کرد: اگر شرایط تولید درکشور طبق وضعیت فعلی ادامه پیدا کرده و به میزان 20 تا 25 میلیارد دلار کالاهای خارجی قاچاق وارد کشور شود، دستور رییس جمهور درخصوص توجه به معیشت کارگران تنها روی میز وزیر مربوطه باقی می ماند؛ مگر اینکه شرایط تولید درکشور و به دنبال آن اقتصاد مقاومتی احیاء شود.

مصری با تاکید براینکه تغییر در وضعیت کارگران به تغییر در شرایط تولید، خروج از رکود و  رونق بستگی دارد، گفت: برای افزایش دستمزد کارگران باید واحد تولیدی از درآمد کافی برخوردار باشد؛ درحال حاضر یکی از مشکلات اصلی درکشور بی ثباتی فضای شغلی است؛ به طوری که کارگاه ها یکی پس از دیگری تعطیل شده و یا نیروی انسانی را تعدیل می کنند، بنابراین درشرایط رونق می توان در میزان دستمزد کارگران تغییر ایجاد کرد.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس بااشاره به اینکه هم اکنون تعداد بیکاران درکشور بسیار زیاد است، افزود: متاسفانه درصد بسیاری از بیکاران با حداقل دریافتی نیز حاضر به فعالیت هستند، بنابراین این موضوع سبب شده که بازار عرضه و تقاضا به نفع نیروی کارنشود؛ زیرا عرضه نیروی کار زیاد اما تقاضا برای جذب کم است،بنابراین رقابت میان جویندگان کار با حداقل شرایط بسیار می باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet