شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/06/28 15:34:49
سرویس اجتماعی
رنجبرزاده:

تامین اجتماعی از تحمیل هزینه‌های غیرضرور بر حوزه سلامت جلوگیری کند/ منابع مالی درمان لایتناهی نیست

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر لزوم جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری درحوزه سلامت، گفت: صرف منابع درمانی بدون ضابطه و بی‌رویه دراجرای طرح تحول مشکل ایجاد می‌کند.
تامین اجتماعی از تحمیل هزینه‌های غیرضرور بر حوزه سلامت جلوگیری کند/ منابع مالی درمان لایتناهی نیست عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر لزوم جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری درحوزه سلامت، گفت: صرف منابع درمانی بدون ضابطه و بی‌رویه دراجرای طرح تحول مشکل ایجاد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg تامین,اجتماعی,از,تحمیل,هزینه‌های,غیرضرور,بر,حوزه,سلامت,جلوگیری,کند/,منابع,مالی,درمان,لایتناهی,نیست Icana

اکبررنجبرزاده درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اصلاح عملکرد بیمه های درمان با هدف کاهش هزینه ها،گفت: کاهش هزینه ها و مدیریت منابع جزء سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری درحوزه سلامت و مورد تاکید قانون برنامه ششم توسعه است، ضمن اینکه مجلس و دولت نیز تاکید دارند که منابع درحوزه سلامت کاملا مدیریت‌شده هزینه شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه وزارت رفاه نیز باید اقدامات لازم را درجهت مدیریت منابع و جلوگیری از هزینه های بی رویه انجام دهد، افزود: مدیریت منابع و کاهش هزینه ها باید با توجه به روش هایی مانند اجرای نظام ارجاع مورد توجه قرار گیرد؛ اما درحال حاضر بودجه کشور محدود بوده و نمی توان با چنین جمعیتی و این میزان از خدمات، منابع را هزینه بی رویه کرد.

وی با بیان اینکه عدم همخوانی در میزان منابع و هزینه ها اجرای طرح تحول سلامت را دچار مشکل می کند، تصریح کرد: عدم تعادل منابع و مصارف همچنین موجب تحمیل هزینه های جبران ناپذیر به گیرندگان خدمت می شود، بنابراین وزارتخانه بهداشت و رفاه باید دراین خصوص به وظایف خود عمل کنند؛ البته منابع تامین اجتماعی  متعلق به 40 میلیون نفر بیمه شده بوده و بخشی از درآمد کارگران به سمت خدمات سلامت حرکت می کند.

رنجبرزاده با اشاره به اینکه بیمه پایه سلامت متناسب با گیرندگان خدمت باید پرداخت شود، گفت: تامین اجتماعی باید درهزینه های بیمارستان های ملکی و تحت پوشش خود نیز بسیار کنترل شده عمل کند، یعنی هزینه ها را نباید بر منابع بیمه ای تحمیل کرد؛ زیرا مشکلات دراین شرایط را نمی توان به آسانی حل کرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با تاکید براینکه نمی توان بی ضابطه و بدون توجه به قانون منابع حوزه سلامت را هزینه کرد،گفت: هزینه ها در بیمارستان های دولتی و خصوصی نیز باید کنترل شده باشد؛ نباید شرایطی را فراهم کرد که هزینه های غیرضرور بر منابع درآمدی سازمان تامین اجتماعی تحمیل شود؛ درگذشته مشاهده می شد که تامین اجتماعی دفترچه های بیمه بدون هویت بلامحل برای افراد دارای رابطه صادر می کند اما خوشبختانه این رویه تغییر کرده است.

عضو هیات رییسه مجلس، افزود: کنترل منابع و کاهش هزینه ها یکی از راه های درست برای پیشرفت درحوزه سلامت است که امیدواریم هرچه سریعتر اجرایی شود. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet