شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/06/29 11:16:15
سرویس اجتماعی
بیگدلی:

به‌کارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز جرم است/ عدم نظارت بر فعالیت اتباع بیگانه در مشاغل ساختمانی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز جرم است تصاحب مشاغل کشور از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز را نشانه کوتاهی دستگاه های مسئول دانست.
به‌کارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز جرم است/ عدم نظارت بر فعالیت اتباع بیگانه در مشاغل ساختمانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز جرم است تصاحب مشاغل کشور از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز را نشانه کوتاهی دستگاه های مسئول دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100985884004.jpg به‌کارگیری,اتباع,بیگانه,غیرمجاز,جرم,است/,عدم,نظارت,بر,فعالیت,اتباع,بیگانه,در,مشاغل,ساختمانی Icana

احمد بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، در رابطه با اظهارات رییس کانون کارگران ساختمانی مبنی بر اینکه مطالبه کارگران ساختمانی ایران جلوگیری از فعالیت غیرقانونی اتباع خارجی است با بیان اینکه اولویت اشتغال باید با نیروی کار داخلی باشد، گفت: تصاحب مشاغل کشور از سوی اتباع بیگانه غیرمجاز نشانه کوتاهی دستگاه های مسئول است و به هیچ وجه قابل قبول نیست که به عنوان مثال یک میلیون تبعه خارجی غیرمجاز مشاغل کشور را اشغال کنند در حالی  که ممکن است تعداد آنها بسیار بیشتر از این تعداد باشد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، از عدم نظارت بر فعالیت اتباع بیگانه در مشاغل ساختمانی انتقاد کرد و افزود: نیروی کار ایرانی باید جایگزین خارجی شود و هیچ کارفرمایی حق بکارگیری نیروی کار خارجی مجاز و غیرمجاز  را ندارد.

بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز جرم است و مجازات هایی برای آن تعیین شده است

وی یادآور شد: بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز جرم است و مجازات هایی برای آن تعیین شده اما متاسفانه زیر سایه ضعف نظارت دستگاه های مسئول شاهد حضور پرتعداد آنها در مشاغل کشور به ویژه مشاغل ساختمانی هستیم این در حالی است که میلیون ها کارگر ساختمانی با بیکاری و مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می کنند.

بیکاری امروزه مهمترین معضل کشور است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه معضل بیکاری امروزه مهمترین معضل کشور است، ادامه داد: برخی جوانان تحصیلکرده برای تامین معیشت خانواده به هر شغلی قانع هستند اما متاسفانه کارفرمایان متخلف برای فرار از پرداخت بیمه، مالیات و حقوق های قانونی فرصت های شغلی را در اختیار نیروی کار خارجی ارزان قرار می دهند.

بکارگیری نیروی کار خارجی به ویژه غیرمجازها ظلم در حق کارگران کشور است

بیگدلی بکارگیری نیروی کار خارجی به ویژه غیرمجازها را ظلم در حق کارگران کشور دانست و تصریح کرد: نیاز است انجمن صنفی کارگران ساختمانی ورودی جدی به بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز داشته و اگر توان برخورد با کارفرمایان متخلف را ندارند موضوع را از طریق مراجع بالاتر به ویژه کمیسیون اجتماعی مجلس و فراکسیون کارگری پیگیری و گزارشس مبسوطی را به مجلس ارائه کنند تا در این زمینه اقدام جدی و قاطعی انجام شود؛ در این رابطه نیاز است  وزارت کشور نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه اقدام و با تقویت مرزها از ورود اتباع بیگانه غیرمجاز به کشور جلوگیری کند.

بی توجهی نسبت به اجرای قوانین علت بروز 70 درصد مشکلات کشور است

نماینده مردم خدابنده در مجلس دهم، با بیان اینکه بی توجهی نسبت به اجرای قوانین علت بروز 70 درصد مشکلات کشور است، گفت: هر چند در تمامی زمینه ها خلاء و کمبود قانون نداریم اما متاسفانه ضعف در اجرای قوانین دیده می شود و بی توجهی به اجرای قوانین مشکلات زیادی را برای کشور رقم زده است.

فوت 90 درصد کارگران به دلیل عدم رعایت استانداردها و مقررات ایمنی توسط کارفرمایان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در رابطه با سخت و زیان آور بودن مشاغل ساختمانی، گفت: مشاغل سخت و زیان آور قواعد و تعریف مختص به خود را دارد و باید در قالب این تعاریف گنجانده شود البته ما منکر سختی کار کارگران زحمتکش ساختمانی نیستیم اما به نظر می رسد نمی توان آن را جزو مشاغل سخت و زیان آور قرار داد زیرا فوت 90 درصد کارگران به دلیل سختی کار نیست بلکه عدم رعایت استانداردها و مقررات ایمنی توسط کارفرمایان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet