هدر موبایل
1396/06/29 15:08:00
سرویس اقتصادی
مقدسی:

حل مشکلات شرکت هپکو و آذرآب نیازمند اراده انقلابی است/فرصت دادن به افرادی که تلاشی برای حل مشکلات نمی‌کنند راه به‌جایی نمی‌برد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: اتلاف وقت و فرصت دادن به افرادی که تلاشی برای حل مشکلات نمی‌کنند راه به جایی نمی‌برد، این انتظار وجود دارد تا وزیر صنعت با حضور تمامی مسئولین ذی‌ربط یک جلسه فوق‌العاده را برگزار کند.
حل مشکلات شرکت هپکو و آذرآب نیازمند اراده انقلابی است/فرصت دادن به افرادی که تلاشی برای حل مشکلات نمی‌کنند راه به‌جایی نمی‌برد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: اتلاف وقت و فرصت دادن به افرادی که تلاشی برای حل مشکلات نمی‌کنند راه به جایی نمی‌برد، این انتظار وجود دارد تا وزیر صنعت با حضور تمامی مسئولین ذی‌ربط یک جلسه فوق‌العاده را برگزار کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101854950766.jpg حل,مشکلات,شرکت,هپکو,و,آذرآب,نیازمند,اراده,انقلابی,است/فرصت,دادن,به,افرادی,که,تلاشی,برای,حل,مشکلات,نمی‌کنند,راه,به‌جایی,نمی‌برد Icana

سیدمهدی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اعتراض کارکنان هپکو و آذرآب اراک، اظهار داشت: متاسفانه علی رغم پیگیری‌های به عمل آمده، در روزهای گذشته اخبار تلخ و ناگواری را از این دو شرکت شنیده‌ایم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود جلسات متعدد با وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونین این وزارت، استاندارد استان مرکزی، مدیرعامل بانک کشاورزی، مدیرعامل بورس، شرکت کارگزاری بانک کشاورزی و برگزاری جلسه سه ساعته در روز دوشنبه هفته گذشته با وزیر صنعت، معدن و تجارت گشایشی در خصوص مشکلات این دو شرکت به‌وجود نیامده است، گفت: کارگرانی که چندین ماه است حقوقی دریافت نکرده‌اند امید خود را برای آینده از دست داده‌اند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امیدواریم وزیر صنعت، معدن و تجارت در این زمینه یک تصیم جدی اتخاذ کند، اضافه کرد: از روز گذشته با وزیر صنعت و بانک کشاورزی صحبت‌هایی نموده ام و هشدارهای لازم را نیز به آنها داده‌ام، از مسئولین این انتظار وجود دارد تا علی‌رغم رفع مشکلات قشر کارگر بر زخم‌های آنها نمک نپاشند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رفع مشکلات کارگران در پرداخت حقوق این دو واحد صنعتی و دیگر واحدهای کشور تلاش کنند، بیان کرد: اتلاف وقت و فرصت دادن به افرادی که تلاشی برای حل مشکلات نمی‌کنند راه به جایی نمی‌برد، این انتظار وجود دارد تا وزیر صنعت با حضور تمامی مسئولین ذی‌ربط یک جلسه فوق‌العاده را برگزار کند تا این مشکلات برطرف شود.

مقدسی با بیان اینکه از دولت دوازدهم این انتظار وجود دارد تا یک‌بار برای همیشه مشکلات را حل کند، تصریح کرد: اگر در آینده مشاهده کنیم که روند موجود روند کندی است و تصمیمات گرفته شده با فرمایشات مقام معظم رهبری تضاد دارد و انقلابی نیست به تکالیف قانونی خود در مجلس شورای اسلامی عمل می‌کنیم.

 نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، گفت: از مسئولین این درخواست را دارم تا با برگزاری یک جلسه فوق‌العاده دیگر و گرفتن تصمیم عملیاتی این مشکلات را حل کنند و صورت‌ جلسات را روی یکدیگر قرار ندهند، افرادی که به‌نوعی سهام‎‌دار یا مالک هستند کارگران را درک کنند، زیرا این افراد هدفی جز امرارمعاش ندارند و اینگونه تحت فشار قراردادن آنها صحیح نیست.

مقدسی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه از استاندار این انتظار را داریم تا به ریاست جمهوری برود و تا زمانی که مشکلات حل نشده است به استان برنگردد، افزود: یک تصمیماتی باید گرفته شود تا تمامی کارگران و دلسوزان امیدوار به آینده باشند، بحث رفع مشکلات به تصمیمات انقلابی نیاز دارد و تمامی طرف‌ها باید این اراده را داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این تصمیمات و اقدامات تا کنون نتیجه مطلوبی را نداشته و به‌همین دلیل کارگران نگران هستند، خاطرنشان کرد: افرادی را که کارگران به عنوان نماینده معرفی کرده‌اند باید با مسئولین در ارتباط باشند و یک کمیته مشترک از کارگران و مسئولین مطالبات را پیگیری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet