پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/06/31 09:05:54
سرویس اجتماعی
وحدتی هلان مطرح کرد:

ساماندهی متکدیان تهران با ایجاد بانک اطلاعاتی/ بخشی از متکدیان پایتخت نیازمند واقعی نیستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ثبت اطلاعات و ساماندهی متکدیان درتهران،گفت: راه اندازی بانک اطلاعاتی، متکدیان نیازمند را از غیرنیازمند آنالیزمی کند.
ساماندهی متکدیان تهران با ایجاد بانک اطلاعاتی/ بخشی از متکدیان پایتخت نیازمند واقعی نیستند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ثبت اطلاعات و ساماندهی متکدیان درتهران،گفت: راه اندازی بانک اطلاعاتی، متکدیان نیازمند را از غیرنیازمند آنالیزمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109361025187.jpg ساماندهی,متکدیان,تهران,با,ایجاد,بانک,اطلاعاتی/,بخشی,از,متکدیان,پایتخت,نیازمند,واقعی,نیستند Icana

محمد وحدتی هلان درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ایجاد بانک اطلاعاتی متکدیان از سوی وزارت کشور،گفت: ایجاد بانک  اطلاعاتی با هدف ساماندهی متکدیان انجام می شود، در حال حاضر افراد بسیاری درمعابر و خیابان های شهر اقدام به تکدی گری می کنند که به  به لحاظ مالی نیازمند نیستند؛ البته برخی نیز به دلیل وجود مشکلات مالی و نداشتن سرپرست درخانواده ناچار به تکدی گری مشغول می شوند.

نماینده مردم بستان آباد درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه ساماندهی متکدیان درپایتخت برای جلوگیری از افزایش آسیب های اجتماعی ضروری است، افزود: باید آمارو اطلاعات متکدیان در سامانه ای ثبت شود، تا وزارت کشور بتواند نیازمندان واقعی را دراین مسیر شناسایی و آنها از افراد غیرنیازمند آنالیز کند، البته پس ازشناسایی باید برای افراد نیازمند کمک هایی را ازسوی نهادهای حمایتی درنظرگرفت.

وی با تاکید براینکه افراد نیازمند را با توانمندسازی باید از تکدی گری جدا کرد، تصریح کرد: همچنین افراد غیرنیازمند را با آموزش های خاص باید از این اقدام جدا کرده و  انگیزه این افراد را برای تکدی گری مورد بررسی قرار داد، یعنی دلایل و علل رجوع به تکدی گری برای افراد غیرنیازمند باید مشخص شود؛ متاسفانه چهره پایتخت به لحاظ فعالیت متدکیان درشرایط قابل قبولی قرار ندارد.

وحدتی هلان با اشاره به اینکه نهادهای متولی مانند شهرداری، وزارت کشور، بهزیستی و وزارت رفاه باید با استفاده از راهکارهای قانونی به افراد نیازمند متکدی کمک کنند، گفت: تهران دارای مشکلات بسیاری است که با اولویت مورد حل و فصل قرار می گیرد، درتبریز با توجه به برخی اقدامات از فعالیت متکدیان جلوگیری شده است؛ درپایتخت نیز با  توجه به افزایش مشکلات شاید ساماندهی متکدیان درکوتاه مدت امکان پذیر نباشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه مجلس به همراه کمیسیون اجتماعی ازآمادگی لازم برای کمک به دولت درجهت ساماندهی فعالیت متکدیان برخوردار است،افزود: همچنین از سازمان های مردم نهاد و تشکل های مردمی تقاضا می شود که با کمک دولت درمسیر کاهش آسیب های اجتماعی درهربخشی اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور با اشاره به افتتاح سامانه بانک اطلاعاتی متکدیان کشور گفت:‌در گام نخست برای شناخت از وضعیت موجود تکدی‌گری درکشور بهره‌مندی از سامانه و بانک اطلاعاتی اهمیت می‌یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet