هدر موبایل
1396/07/21 15:26:31
سرویس اقتصادی
داداشی:

گرانی نسخه شفابخش بازار مسکن نیست/رکود مسکن با افزایش قیمت تشدید می شود/لزوم کاهش قیمت کاذب مصالح ساختمانی

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس گفت:با توجه به وضعیت درآمد بسیای از خانوارها، گرانی مجدد مسکن باعث کاهش قدرت خرید و تشدید رکود در میان مدت و بلندمدت می شود.
گرانی نسخه شفابخش بازار مسکن نیست/رکود مسکن با افزایش قیمت تشدید می شود/لزوم کاهش قیمت کاذب مصالح ساختمانی سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس گفت:با توجه به وضعیت درآمد بسیای از خانوارها، گرانی مجدد مسکن باعث کاهش قدرت خرید و تشدید رکود در میان مدت و بلندمدت می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106856678138.jpg گرانی,نسخه,شفابخش,بازار,مسکن,نیست/رکود,مسکن,با,افزایش,قیمت,تشدید,می,شود/لزوم,کاهش,قیمت,کاذب,مصالح,ساختمانی Icana

ولی داداشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت رکودی در بازار مسکن کشور گفت: بطور طبیعی رونق در بازار مسکن به افزایش سطح اشتغالزایی در کشور کمک می کند اما نکته مهم این است برخی سوداگران عنوان می کنند برای رونق در بخش مسکن باید قیمت ها با افزایش روبرو شود.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس با بیان اینکه رکود بخش مسکن محدود به تهران نیست،ادامه داد:سیاست های بخش مسکن، بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور را طی چند سال تحت تاثیر قرار می دهد بطور مثال در دولت دهم سیاست مسکن مهر برای خانه دار شدن مردم بکار گرفته شد اما بخش قابل توجهی از متقاضیان مسکن همچنان خانه دار نشده اند. 

انتقاد از جانمایی های اشتباه صورت گرفته برای ساخت مسکن مهر

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از جانمایی های اشتباه صورت گرفته برای ساخت مسکن مهر در بسیاری از نقاط کشور، بیان کرد:برخی از متقاضیان مسکن با وجود اینکه پس اندازهای خود را برای دریافت مسکن مهر سرمایه گذاری کردند اما همچنان مستاجر هستند البته این به معنی مخالفت با طرح مسکن مهر نیست بلکه شیوه اجرای طرح مشکل داشت. 

داداشی در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:مسائل اقتصادی در سال های گذشته و افزایش کاذب قیمت مصالح ساختمانی باعث شد برخی از انبوه سازان ورشکسته و البته بدهکار بانک مسکن شوند و بطور طبیعی نتوانند واحدی مسکونی نیمه ساز را تکمیل و به بازار عرضه کنند.

وی تصریح کرد:بانک ها نقش مهمی برای رونق بازار مسکن دارند و در این راستا باید شرایط تسویه بدهی انبوه سازان را تسهیل و جرایم دیرکرد بانکی را ببخشند تا انبوه سازان بتوانند با تکمیل واحدهای نیمه کاره در تعادل بازار مسکن موثر باشند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید براساس قانون شرایط خانه دار کردن مردم را تسهیل کند، افزود:با توجه به وضعیت درآمد بسیای از خانوارها، گرانی مجدد مسکن، باعث کاهش قدرت خرید مردم و تشدید رکود مسکن در میان مدت و بلند مدت می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet