خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1396/06/30 15:22:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ظریف پس از نشست کمیسیون مشترک برجام در نیویورک؛

آمریکا از ابتدا از اجرای تعهداتش کوتاهی کرده است

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مفاد جلسه وزیران کمیسیون مشترک برجام در نیویورک گفت: اعضای ۱+۵ البته به غیر از یک کشور بر رعایت کامل برجام و غیر قابل مذاکره بودن برجام تاکید کردند.
آمریکا از ابتدا از اجرای تعهداتش کوتاهی کرده است وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مفاد جلسه وزیران کمیسیون مشترک برجام در نیویورک گفت: اعضای 1+5 البته به غیر از یک کشور بر رعایت کامل برجام و غیر قابل مذاکره بودن برجام تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/106413.jpg آمریکا,از,ابتدا,از,اجرای,تعهداتش,کوتاهی,کرده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد جواد ظریف پس از این نشست تاکید کرد: اعضای 1+5 البته به غیر از یک کشور بر رعایت کامل برجام و غیر قابل مذاکره بودن برجام تاکید کردند و اینکه همه طرف ها به این دستاورد جامعه بین المللی متعهد بمانند.

وزیر امور خارجه گفت: لفاظی های امریکا، از جمله سخنرانی بسیار سخیفی که رئیس جمهور این کشور ایراد کرد، نشان دهنده دور بودن امریکا از واقعیات جامعه بین المللی است.

ظریف در خصوص جلسه کمیسیون مشترک برجام افزود: در این جلسه همه اعضای 1+5 به جز یک کشور بر ضرورت رعایت کامل برجام و غیرقابل مذاکره بودن آن و همچنین اینکه همه طرف ها باید به توافق برجام متعهد بمانند تاکید کردند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه این یک دستاورد جامعه بین المللی است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مورد موارد نقضی که توسط امریکا از ابتدای اجرایی شدن برجام به خصوص در دوره دولت جدید مطرح بوده و هم اظهاراتی که مقامات امریکایی مطرح کردند و از نظر ایران مناسب و در جهت مقررات برجام نبوده و به عنوان نقض مواد 26،28 و 29 برجام قابل تفسیر است، مطالبی را مطرح کرده است.

وی با بیان اینکه امریکا از ابتدا از اجرای تعهداتش کوتاهی کرده است، گفت: همه دولت های حاضر بر ضرورت احترام همه طرف ها تاکید کردند.

ظریف افزود: این جلسه، جلسه کاملا مشخصی بود که نگرش جامعه بین المللی به برجام به عنوان یک توافق چندجانبه و همچنین قطعنامه شورای امنیت مورد تاکید همه کشورها قرار گرفت.

وزیر امور خارجه در ادامه در خصوص ادامه دار بودن این جلسات گفت: بعد از اجرایی شدن برجام، این دومین بار است که جلسه در سطح وزرا برگزار می شود و سال گذشته جلسه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد تشکیل و بحث های خوبی نیز مطرح شد.

وی ادامه داد: البته از چند ماه پیش احتمال تشکیل این جلسه پیش بینی شده بود زیرا جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داشت که امریکا تعهدات خود را اجرایی نکرده است.

وزیر امور خارجه با اشاره به سخنان رئیس جمهور امریکا در سازمان ملل گفت: لفاظی های امریکا، از جمله سخنرانی بسیار سخیفی که رئیس جمهور این کشور ایراد کرد، نشان دهنده  دور بودن امریکا از واقعیات جامعه بین المللی است و امروز نیز یک بار دیگر این موضوع را از نزدیک مشاهده کردیم.

ظریف در ادامه در خصوص نتیجه نهایی این جلسه گفت: این جلسه یک جلسه غیررسمی بود.

وی افزود: جلسات کمیسیون مشترک معمولا در سطح معاونان وزرا تشکیل می شود و در پایان جلسه نیز بیانیه  یا تصمیم های لازم صادر می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وزیر امور خارجه تاکید کرد: این جلسه برای نشان دادن اجماع اعضای 1+5 بر ضرورت رعایت برجام بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet