شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/07/01 12:03:59
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

حذف کامل رابطه مالی میان پزشک و بیمار غیرممکن است/ بیمه ها درارایه تمامی خدمات مشکلات ساختاری دارند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه حذف کامل رابطه مالی میان پزشک و بیمار امکان پذیر نیست،گفت: بیمه ها از توانمندی لازم برای ارایه همه خدمات درمانی به بیماران برخوردار نیستند.
حذف کامل رابطه مالی میان پزشک و بیمار غیرممکن است/ بیمه ها درارایه تمامی خدمات مشکلات ساختاری دارند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه حذف کامل رابطه مالی میان پزشک و بیمار امکان پذیر نیست،گفت: بیمه ها از توانمندی لازم برای ارایه همه خدمات درمانی به بیماران برخوردار نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105105608417.jpg حذف,کامل,رابطه,مالی,میان,پزشک,و,بیمار,غیرممکن,است/,بیمه,ها,درارایه,تمامی,خدمات,مشکلات,ساختاری,دارند Icana

محمد نعیم امینی فرد در گفت و گو  با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  درخصوص اظهارات معاون نظارت سازمان نظام پزشکی مبنی برضرورت حذف رابطه مالی پزشک و بیمار،گفت: حذف کامل رابطه مالی میان پزشک و بیمار یک مسئله آرمانی است، در تمامی سیستم های پیشرفته پزشک با بیمار رابطه مالی ندارد؛ اما این موضوع منوط به این است که سیستم های بیمه ای به لحاظ شکلی و محتوایی فراگیر باشند.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه به لحاظ شکلی درحال حاضر بیش از 90 درصد مردم تحت پوشش بیمه قرار دارند، افزود: اما به دلیل عدم توانمندی بیمه ها و وجود مشکلات ساختاری درآنها نمی توان ازبیمه ها دراین خصوص انتظاری داشت، زیرا راهنماهای بالینی مد نظر دراختیار بیمه ها قرار نداشته و به لحاظ مالی نیز توانمند نیستند؛ بنابراین بسیاری از خدمات را بیمه ها نمی توانند پوشش دهند.

وی تصریح کرد: در هیچ نقطه ای از دنیا بیمه ها همه خدمات را به یکباره تحت پوشش قرار نمی دهد، اما می توان تعدادی از خدمات اساسی و پایه را تحت پوشش بیمه قرار داد، تا بیمه ها نیز بتوانند براساس سیستم ارجاع و اجرای راهنماهای بالینی خدمات درمانی را پوشش دهند؛ همچنین حذف فرانشیز درسیستم بیمه یعنی جلوگیری از پرداخت بیمار به طور کامل، به طور طبیعی منجر به افزایش نیازهای القایی می شود؛ یعنی افزایش بارالقایی درمسیر ضربه به اقتصاد سلامت  به وجود می آید.

امینی فرد با اشاره به اینکه  به شکل محتوایی در سیستم بیمه ای برای حذف کامل رابطه مالی میان پزشک و بیمار باید توجه کرد، گفت: بیمه ها باید از توانمندی لازم مالی برخوردار بوده و براساس سیستم ارجاع خرید خدمت کنند، ضمن اینکه عدم حمایت از بخش خصوصی در طرح تحول سلامت به این معنا نیست که این طرح باید تمام مشکلات را یکجا پوشش دهد؛  این طرح درشرایطی که مشکلات بسیاری در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی در سیستم دولتی حاکم بود با استفاده از برخی مجوزهای قانونی تدوین شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، افزود: تا زمانی که به قیمت تمام شده توجه نشود، سیستم خصوصی نمی تواند  به طور کامل به بخش درمان خدمات ارایه دهد، بنابراین تا زمانی که این مشکلات حل نشود، طرح مسائل فقط درحد شعار باقی می ماند ، ضمن اینکه طرح تحول سلامت درحذف زیرمیزی نیز موفق عمل کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: ساختار نظام پزشکی ساختار نظام سلامت مشکل دارد، وی افزد: حذف رابطه مالی میان پزشک و بیمار ضروری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet