هدر موبایل
1396/07/01 15:11:16
سرویس اجتماعی
هاشم زایی مطرح کرد:

نوسازی خودروهای فرسوده و توسعه موتورهای انژکتوری لازمه کاهش آلایندگی هوای پایتخت

عضو مجمع نمایندگان استان تهران اقدماتی مانند نوسازی خودروهای فرسوده و تسریع در برقی کردن موتورهای کاربراتوری را در کاهش آلایندگی هوای پایتخت در فصل سرما موثر دانست.
نوسازی خودروهای فرسوده و توسعه موتورهای انژکتوری لازمه کاهش آلایندگی هوای پایتخت عضو مجمع نمایندگان استان تهران اقدماتی مانند نوسازی خودروهای فرسوده و تسریع در برقی کردن موتورهای کاربراتوری را در کاهش آلایندگی هوای پایتخت در فصل سرما موثر دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105973843727.jpg نوسازی,خودروهای,فرسوده,و,توسعه,موتورهای,انژکتوری,لازمه,کاهش,آلایندگی,هوای,پایتخت Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  افزایش توزیع بنزین پاک را اقدامی موثر در کاهش آلایندگی هوای پایتخت در فصل سرما دانست و افزود: طبق اظهارات مسئولان در حال حاضر سوخت پاک یعنی بنزین یورو 4 در پایتخت توزیع می شود و انتظار می رود اگر تولید بنزین پاک در تهران جوابگو نیست نسبت به واردات بنزین اقدام کرد تا مانند سال های گذشته شاهد توزیع بنزین های نامرغوب، تشدید آلایندگی هوا و به خطر افتادن جان شهروندان نباشیم البته نظارت ها بر توزیع سوخت پاک هم باید تشدید شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برای کاهش آلایندگی هوای تهران در فصول سرد اهداف طرح ترافیک باید به درستی تحقق یابد، تصریح کرد: برای تردد خودروها در محدوده زوج و فرد باید محدودیت بیشتری ایجاد و در این رابطه سختگیری های بیشتری اعمال و تردد خودروهای شخصی، شرکت واحد و دولتی در محدوده طرح ترافیک باید ضابطه مند و قانونمند شود.

وی یادآور شد: در برخی کشورها تعداد سرنشینان خودروهایی که در مسیر تندرو تردد می کنند باید از دو نفر بیشتر باشد و خودروهای تک سرنشین اجازه تردد ندارد این در حالی است که در تهران شاهد تردد بالای خودروی تک سرنشین هستیم که این خود زمینه ساز تشدید آلایندگی هوا است و نیازمند فرهنگ سازی مناسب از سوی نهادهای فرهنگی به ویژه رسانه ها و صدا و سیما هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نباید اجازه تردد به خودروهای فاقد معاینه فنی در پایتخت داده شود، تصریح کرد: معاینه فنی خودروها باید جدی گرفته شده و بر اساس ضوابط و استانداردها انجام شود تا شاهد کاهش آلایندگی هوای پایتخت باشیم.

هاشم زایی با تاکید بر لزوم هر چه سریع تر تبدیل موتورسیکلت های کاربراتوری به انژکتوری، گفت: موتورهای کاربراتوری نقش عمده ای در آلایندگی هوای تهران دارد بنابراین در اقدامی موثر پلاک گذاری آنها ممنوع شده در این رابطه نیاز است تمامی دستگاه ها به موضوع برقی کردن موتورسیکلت های کاربراتوری توجه کرده و سلامتی مردم را در اولویت قرار دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم تامین مشوق های تبدیل موتورسیکلت های کاربراتوری به برقی، افزود: بانک ها و دولت باید به تامین منابع لازم برای نیل به این هدف توجه ویژه داشته باشند تا سلامت مردم در معرض تهدید قرار نگیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، تردد خودروهای فرسوده را در افزایش آلایندگی هوای پایتخت موثر دانست و ادامه داد: بحث نوسازی خودروهای فرسوده و استانداردسازی خودروها سال ها است مطرح است اما متاسفانه در کانون توجه قرار نمی گیرد و شاهد تردد خودروهایی با عمر بیش از 40 سال در تهران هستیم این در حالی است که در برخی کشورها خودرو بیش از 5 سال اجازه تردد ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه نوسازی خودروهای فرسوده عزم ملی می طلبد، تصریح کرد: نیاز است دستگاه های متولی نوسازی به صورت هماهنگ به وظیفه خود عمل کرده و نسبت به تامین منابع لازم اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet