شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/07/01 14:23:46
سرویس اجتماعی
توضیحات کمالی پور در خصوص اتفاق بیمارستان افضلی‌پور؛

علت انتقال بیمار کرمانی از ICU به بخش اطفال ناتوانی مالی نبوده است/بیمارستان مُصر به بستری بیمار در مراقبت‌های ویژه بود

سخنگوی مجمع نمایندگان کرمان در خصوص اتفاق بیمارستان افضلی پور این استان توضیحاتی ارائه کرد.
علت انتقال بیمار کرمانی از ICU به بخش اطفال ناتوانی مالی نبوده است/بیمارستان مُصر به بستری بیمار در مراقبت‌های ویژه بود سخنگوی مجمع نمایندگان کرمان در خصوص اتفاق بیمارستان افضلی پور این استان توضیحاتی ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106333061368.jpg علت,انتقال,بیمار,کرمانی,از,ICU,به,بخش,اطفال,ناتوانی,مالی,نبوده,است/بیمارستان,مُصر,به,بستری,بیمار,در,مراقبت‌های,ویژه,بود Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازتاب انتشار نامه رضایت پدر یک کودک برای انتقال او از آی.سی. یو به بخش اطفال به دلیل نداشتن توان مالی در  بیمارستان دولتی افضلی پور در کرمان گفت: در پیگیری که از دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان انجام دادم مشخص شد که واقعیت ماجرا بر خلاف موضوعات مطرح شده در رسانه های اجتماعی بوده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پدر کودک بستری شده در بیمارستان افضلی پور تبعه افغانستان است، افزود: این فرد برای درمان بیماری فرزندش به پزشک مراجعه کرده و پزشک پس از انجام معاینات لازم وی را به پزشک متخصص غدد معرفی می کند و این پزشک نیز پس بررسی وضعیت بیمار دستور انتقال  وی به بیمارستان را می دهد و در اورژانس بیمارستان پس از اقدامات پزشکی لازم، وی به آی.سی.یو منتقل می شود.

افزود: گفته می شود به دلیل اینکه پدر این کودک در گذشته نیز فرزندی داشته است که پس از انتقال به آی.سی. یو از دنیا رفته است، اصرار می کند که نمی خواهم این فرزندم در آی.سی .یو باشد و فضای بیمارستان را به هم می زند که فرزندش از آی.سی.یو خارج شود از این رو از سوی مسئولان بیمارستان به او گفته می شود اگر نمی خواهید فرزندتان در آی .سی.یو باقی بماند باید رضایت نامه ای را برای انتقال وی به بخش امضاء کنید و با رضایت کامل پدر، این انتقال انجام می شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در ادامه تصریح کرد: به گفته مسئولان بیمارستان اینکه پدر این کودک نداشتن توان مالی برای ماندن کودک خود در آی .سی. ی.را دلیل انتقال وی به بخش عنوان کرده صحت ندارد و موضوع پول و هزینه بیمارستان مطرح نبوده است اما خود پدر بیمار به دلیل واهمه ای که از اتفاق قبلی داشته رضایت به این انتقال داده است که پس از آن سریع این کودک به بخش منتقل شده و در آنجا نیز تمام مراقبت های لازم که قرار بوده در آی.سی.یو برای وی انجام شود، در بخش انجام شده است تا اینکه با وخیم شدن وضعیت این کودک، وی مجددا به آی.سی.یو منتقل می شود اما در نهایت و پس از انجام اقدامات پزشکی متاسفانه این کودک جان خود را از دست می دهد و به گفته مسئولان بیمارستان هیچ اقدام دیگری از نظر علم پزشکی برای نجات این کودک امکان پذیر نبوده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet