خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/07/01 15:24:38
سرویس اجتماعی
جلودارزاده مطرح کرد:

فوت والدین و نبود سرپرست عامل سوء استفاده مافیا از کودکان کار/ استفاده برخی والدین از کودکان برای خرید و فروش مواد مخدر و تکدی‌گری

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: فوت والدین و نبود سرپرست باعث شده باندها و مافیا از کودکان کار برای مقاصد شوم خود بهره ببرند.
فوت والدین و نبود سرپرست عامل سوء استفاده مافیا از کودکان کار/ استفاده برخی والدین از کودکان برای خرید و فروش مواد مخدر و تکدی‌گری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: فوت والدین و نبود سرپرست باعث شده باندها و مافیا از کودکان کار برای مقاصد شوم خود بهره ببرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102664319498.jpg فوت,والدین,و,نبود,سرپرست,عامل,سوء,استفاده,مافیا,از,کودکان,کار/,استفاده,برخی,والدین,از,کودکان,برای,خرید,و,فروش,مواد,مخدر,و,تکدی‌گری Icana

سهیلا جلودارزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اظهارات معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی مبنی بر اینکه 5 درصد کودکان کار با باندها همکاری می کنند، گفت: فوت والدین و نبود سرپرست باعث شده باندها و مافیا از کودکان برای مقاصد شوم خود بهره ببرند البته برخی کودکان والدین دارند اما به دلیل عدم شایستگی آنان شاهد هستیم است والدین از کودکان برای خرید و فروش مواد مخدر، تکدی گری و سرقت استفاده کنند.

کودکان کار و متکدی در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند بنابراین باید جمع آوری و ساماندهی شوند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کودکان کار و متکدی در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند بنابراین باید جمع آوری و ساماندهی شوند، گفت: به صورت جدی می طلبد مسئولان مرتبط با طرح ساماندهی کودکان کار و متکدی باندها و مافیای کودکان خیابانی را شناسایی و آنها را به مقامات قضایی تحویل دهند.

پذیرش، نگهداری، آموزش، تحصیل، اجتماع پذیری کودکان کار و متکدی و حمایت از خانواده آنان باید از سوی دستگاه های مرتبط با ساماندهی کودکان کار و متکدی به ویژه سازمان بهزیستی مورد توجه قرار گیرد

وی با بیان اینکه پذیرش، نگهداری، آموزش، تحصیل، اجتماع پذیری کودکان کار و متکدی و حمایت از خانواده آنان باید از سوی دستگاه های مرتبط با ساماندهی کودکان کار و متکدی به ویژه سازمان بهزیستی مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: البته سازمان های مردم نهاد و خیران نیز می توانند در این رابطه موثر واقع شوند و از ظرفیت آنها برای ساماندهی کودکان کار و متکدی بهره برد.

برخورد پلیسی با کودکان کار و متکدی درست نیست/ نگاه به کودکان کار باید تسکینی باشد نه سلبی و سرزنشی

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه برخورد پلیسی با کودکان کار و متکدی درست نیست، ادامه داد: در اجرای طرح های ساماندهی کودکان کار باید حقوق آنها رعایت شده و نگاه به آنها باید تسکینی و درمانی باشد نه سلبی و سرزنشی.

ساماندهی کودکان کار و خیابانی باید بهبود وضعیت و ارتقای کیفیت زندگی آنها را در پی داشته باشد

جلودارزاده با یادآوری اینکه ساماندهی کودکان کار و خیابانی باید بهبود وضعیت و ارتقای کیفیت زندگی آنها را در پی داشته باشد در رابطه با نگهداری از کودکان کار اتباع افغان در اردوگاه صالح آباد ورامین، گفت: مراکز نگهداری از کودکان باید از استاندادهای لازم و حداقل ها برخوردار باشد و نگهداری کودکان در فضاهای غیراستاندارد مطلوب سن آنها نیست.

طرح ساماندهی کودکان کار و متکدی باید به نحوی اجرا شود که دیگر شاهد حضور آنها در سطح خیابان های پایتخت نباشیم

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه طرح ساماندهی کودکان کار و متکدی باید به نحوی اجرا شود که دیگر شاهد حضور آنها در سطح خیابان های پایتخت نباشیم، تصریح کرد: دستگاه ها به ویژه سازمان بهزیستی باید به نحوی در اجرای این طرح گام بردارد که دیگر شاهد سوء استفاده از کودکان نباشیم البته مجلس در برنامه ششم توسعه دولت را ملزم به کاهش 25 درصدی جمعیت کودکان کار کرده و مجلس نیز آمادگی همکاری لازم را با دولت خواهد داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به طور قطع با آغاز به کار کمیسیون از دولت درخواست خواهیم کرد که گزارشی را در این رابطه ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet