هدر اصلی
1396/07/01 15:35:55
سرویس اقتصادی
محمدیان:

صندوق پس انداز مسکن یکم به سرنوشت مسکن مهر مبتلا نمی شود

عضو کمیسیون عمران مجلس اعتقاد دارد که صندوق پس انداز مسکن یکم انگیزه خوبی برای خانه دار شدن زوج های جوان است و سرنوشتی مشابه سرنوشت مسکن مهر نخواهد داشت.
صندوق پس انداز مسکن یکم به سرنوشت مسکن مهر مبتلا نمی شود عضو کمیسیون عمران مجلس اعتقاد دارد که صندوق پس انداز مسکن یکم انگیزه خوبی برای خانه دار شدن زوج های جوان است و سرنوشتی مشابه سرنوشت مسکن مهر نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106341059189.jpg صندوق,پس,انداز,مسکن,یکم,به,سرنوشت,مسکن,مهر,مبتلا,نمی,شود Icana

اقبال محمدیان در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توسعه فعالیت صندوق پس انداز مسکن یکم، اظهار داشت: فلسفه وجودی صندوق پس انداز مسکن یکم ایجاد انگیزه بین افرادی است که قصد خانه دار شدن دارند و براساس آمار ارائه شده نزدیک به260 هزار نفر برای استفاده از تسهیلات این صندوق ثبت نام کرده اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صندوق پس انداز مسکن یکم به تنهایی نمی تواند مشکل خانه دار شدن جوانان را برطرف کند، عنوان کرد: صندوق پس انداز مسکن یکم طرح مکملی برای خانه دار شدن است و به نظر می رسد این طرح در شهرهای کوچک بهتر از کلانشهرها و تهران جواب می دهد.

نماینده مردم رامهرمز در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صندوق با حدودی مشکلات مسکن جوانان را حل می کند، ادامه داد: نباید روند کاری اعتای تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم را با مسکن مهر مقایسه کرد، پروژه مسکن مهر به دلایل مختلفی با موفقید رو به رو نشد.

وی توضیح داد: اگر جانمایی مسکن مهر در شهرهای مختلف درست صورت می گرفت قطعا مورد استقبال مردم واقع می شد از سوی دیگر کیفیت مصالح مسکن مهر به قدری پایین بود که مردم تمایلی به زندگی در این خانه ها ندارند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مسکن مهر اگر با کیفیت و در مکان مناسب ساخته می شد، مورد استقبال قرار می گرفت، عنوان کرد: با این حال ساخت و اتمام پروژه های مسکن مهر از جمله تعهدات دولت محسوب می شود که بالای 70 درصد این پروژه در شهرهای مختلف عملیاتی شده که انتظار می رود با برطرف کردن نواقص خانه ها تحویل داده شود.

محمدیان در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه هر طرحی نقاط ضعف و قدرت دارد، اظهار داشت: توسعه فعالیت صندوق پس انداز مسکن یکم اقدام مناسبی درایجاد انگیزه در نسل جوان است و با تسهیلات کم بهره زوج های جوان می توانند در شروع زندگی مسکن کوچک خریداری کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بنابراین به نظر نمی رسد این صندوق پس انداز مسکن یکم به سرنوشت مسکن مهر مبتلا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet