حلول ماه ربیع الاول
1396/07/02 11:48:07
سرویس فرهنگی
میرزاده:

اجباری شدن تحصیل در ایران ضروری است/دولت برنامه‌ای برای حمایت از بازماندگان از تحصیل ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر ضرورت اجباری شدن تحصیل در ایران، گفت: متاسفانه قانون خانواده‌ها را مجبور به فرستادن به مدرسه نکرده و خود نیز حمایت لازم را از تحصیل کودکان و نوجوانان ندارد.
اجباری شدن تحصیل در ایران ضروری است/دولت برنامه‌ای برای حمایت از بازماندگان از تحصیل ندارد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر ضرورت اجباری شدن تحصیل در ایران، گفت: متاسفانه قانون خانواده‌ها را مجبور به فرستادن به مدرسه نکرده و خود نیز حمایت لازم را از تحصیل کودکان و نوجوانان ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109918041802.jpg اجباری,شدن,تحصیل,در,ایران,ضروری,است/دولت,برنامه‌ای,برای,حمایت,از,بازماندگان,از,تحصیل,ندارد Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بالا رفتن آمار باز ماندن دانش‌آموزان در ایران، گفت: گاهی باز ماندن از تحصیل تنها به دلیل نبود امکانات نیست و خانواده‌ها با وجود دارا بودن امکانات لازم باز هم مانع از ادامه تحصیل فرزندان خود می‌شوند که این مهم از اجباری نبودن تحصیل در ایران نشات می‌گیرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه قانون خانواده‌ها را مجبور به فرستادن به مدرسه نکرده و خود نیز حمایت لازم را از تحصیل کودکان و نوجوانان ندارد به همین دلیل تا زمانی که قانون ادامه تحصیل تا مقطع دیپلم اجبار نشود باز هم شاهد ترک یا ممانعت از ادامه تحصیل افراد بسیاری خواهیم بود.

وی بازماندن برخی از دانش‌آموزان از تحصیل را به دلیل کمبود امکانات در مناطق محروم برشمرد و افزود: در برخی موارد تعداد محدود دانش‌آموزان مانع از احداث دبیرستان می‌شود به همین دلیل باید جهت جلوگیری از محرومیت آن‌ها مدارس شبانه روزی افزایش یابند یا دولت هزینه رفت و آمد آن‌ها به روستاها و شهرهای همجوار متقبل شود.

میرزاده با یادآوری "اجرای طرح مینی بوس در آموزش و پرورش" طی سال‌های گذشته، اضافه کرد: این طرح در آموزش و پرورش به دلیل مشکلات مالی این وزارتخانه نتوانست آنطور که باید و شاید ادامه پیدا کند اما اکنون اجرای دائمی چنین طرحی ضروری است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس غلبه همیشگی براین مشکل را نیازمند اصلاح قانونی دانست و افزود: سازمان برنامه و بودجه باید همت کرده و سرانه مدارس را افزایش دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet