هدر موبایل
1396/07/02 15:07:13
سرویس سیاسی
فتحی:

ظرفیت‌های حقوق عمومی اسلام زمینه تاسیس نظام قانونگذاری مطلوبی را می‌دهد/ اثبات ضعف‌های نظام انتخابات در کشور نیاز به استدلال ندارد

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت‌های حقوق عمومی اسلام این اجازه و قابلیت را به ما می‌دهد که یک نظام قانونگذاری مطلوب و قابل دفاع داشته باشیم.
ظرفیت‌های حقوق عمومی اسلام زمینه تاسیس نظام قانونگذاری مطلوبی را می‌دهد/ اثبات ضعف‌های نظام انتخابات در کشور نیاز به استدلال ندارد عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت‌های حقوق عمومی اسلام این اجازه و قابلیت را به ما می‌دهد که یک نظام قانونگذاری مطلوب و قابل دفاع داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106944040137.jpg ظرفیت‌های,حقوق,عمومی,اسلام,زمینه,تاسیس,نظام,قانونگذاری,مطلوبی,را,می‌دهد/,اثبات,ضعف‌های,نظام,انتخابات,در,کشور,نیاز,به,استدلال,ندارد Icana

محمدجواد فتحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در کشور ما گرفتاری به دیوانسالاری دیده می‌شود، اظهار داشت: نظام انتخاباتی ما نظامی صحیح و مبتنی بر اصول حاکم بر دین و شریعت نیست، نظام انتخابات ایران مبتنی بر اصول حاکم بر حقوق عمومی و نحوه اداره و حکمرانی مطلوب هم نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام انتخابات کشور در حال حاضر با سستی و ضعف مواجه است، بیان کرد: در انتخابات‌های مجلس، ریاست جمهوری و شوراها آنقدر مشکلات ظاهر و واضح است که نیاز به استدلال برای لزوم اصلاح نظام انتخابات وجود ندارد.

وی افزود: هر کسی که کوچکترین آشنایی با مسائل سازمانی و حقوق عمومی داشته باشد، می‌داند که این نظام به اصلاح ساختاری و اساسی نیاز دارد.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی حاکم خواندن شورای نگهبان بر اراده عمومی مردم را بی‌معنا دانست و گفت: قابل پذیرش نیست که پیش از انتخابات شورای نگهبان به پالایش بپردازد، این سوال مطرح می‌شود که این پالایش با چه مبنا، ملاک و استدلالی انجام می‌شود.

فتحی با بیان اینکه در یک دوره شخصی را تایید می‌کنند و در دوره بعدی همان شخص را رد صلاحیت می‌کنند، متذکر شد: تعارضاتی در عملکرد وجود دارد که نشان می‌دهد یک نظام و معیار مشخص حاکم نیست، بلکه نگاه‌های شخصی و سلیقه‌ای وجود دارد و هیچ منطقی این وضعیت را نمی‌پذیرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شرایط اراده عمومی را سست می‌کند، زیرا مردم احساس می‌کنند که حاکمیت، آن‌ها را به سمت‌وسویی گرایش می‌دهد که اراده جمعی آن را نمی‌پذیرد، گفت: از طرف دیگر به لحاظ حقوق بشری و نظارت بین‌المللی این شیوه ما را تحت فشار قرار می‌دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت‌های حقوق عمومی اسلام این اجازه و قابلیت را به ما می‌دهد که یک نظام قانونگذاری مطلوب و قابل دفاعی داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet