پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/07/03 07:16:56
سرویس اجتماعی
خدادادی:

فروشندگان خیابانی متکدیان نوین در پایتخت/ دستگاه‌های انتظامی با جولان شبه متکدیان در اتوبان ها برخورد کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه فروش اقلامی مانند گل، دستمال کاغذی و سی دی دستفروشی محسوب نشده بلکه نوعی تکدی گری است فعالیت متکدیان را نشانه ضعف دستگاه های مسئول دانست.
فروشندگان خیابانی متکدیان نوین در پایتخت/ دستگاه‌های انتظامی با جولان شبه متکدیان در اتوبان ها برخورد کنند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه فروش اقلامی مانند گل، دستمال کاغذی و سی دی دستفروشی محسوب نشده بلکه نوعی تکدی گری است فعالیت متکدیان را نشانه ضعف دستگاه های مسئول دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106362437881.jpg فروشندگان,خیابانی,متکدیان,نوین,در,پایتخت/,دستگاه‌های,انتظامی,با,جولان,شبه,متکدیان,در,اتوبان,ها,برخورد,کنند Icana

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فروش اجناس در اتوبان ها نوعی تکدی گری است نه دستفروشی، گفت: فروش اقلامی مانند گل، دستمال کاغذی و سی دی دستفروشی محسوب نمی شود بلکه افراد در قالب دستفروشی اقدام به تکدی گری می کنند.

برخی افراد دستفروشی را بهانه ای برای فرار از قانون قرار می دهند

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه برخی افراد دستفروشی را بهانه ای برای فرار از قانون قرار می دهند، تصریح کرد: دستفروشی جرم نیست اما تکدی گری جرم است بنابراین برخی در قالب دستفروشی تکدی گری می کنند.

افزایش متکدیان در سطح شهر به ویژه اتوبان ها زیبنده پایتخت کشور نیست

وی با بیان اینکه افزایش متکدیان در سطح شهر به ویژه اتوبان ها زیبنده پایتخت کشور نیست، گفت: متاسفانه تعداد متکدیان روز به روز در حال افزایش است و به گونه ای به دلیل بی توجهی به حل ریشه ای آسیب های اجتماعی برخی آسیب ها به لایه های زیرین و پنهان جامعه سوق پیدا کرده است که تکدی گری نیز یکی از آین آسیب ها است.

حضور متکدیان در اتوبان ها نشانه ضعف دستگاه های مسئول

این نماینده مردم در مجلس دهم، حضور متکدیان در اتوبان ها را نشانه ضعف دستگاه های مسئول دانست و افزود: درآمد ماهانه اغلب متکدیان بالاتر از 4 یا 5 میلیون است در این رابطه می طلبد نهادهای فرهنگی با فرهنگ سازی مناسب مردم را از کمک به متکدیان برحذر دارند.

تکدی گری آبستن بسیاری از آسیب های اجتماعی است

خدادادی با بیان اینکه تکدی گری آبستن بسیاری از آسیب های اجتماعی است، تصریح کرد: برخی متکدیان در اتوبان ها مواد مخدر خرید و فروش می کنند و به آسیب های اجتماعی دامن می زنند البته فعالیت برخی متکدیان تنها به خرید و فروش مواد مخدر منتهی نمی شود بلکه آسیب هایی دیگری نیز از ناحیه آنها، جامعه را تهدید می کند.

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، ادامه داد: دسترسی به مواد مخدر در گذشته 15 الی 30 دقیقه بود اما در حال حاضر به 12 دقیقه رسیده است این در حالی است که فعالیت شبه متکدیان در سطح شهر عرضه مواد مخدر را راحت تر و فضا را برای تهیه آسان مواد مخدر آماده می کند.

حاکمیت باید از فعالیت شبه متکدیان در اتوبان های پایتخت جلوگیری کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه حاکمیت باید از فعالیت شبه متکدیان در اتوبان های پایتخت جلوگیری کند، ادامه داد: برای جمع آوری و برخورد با متکدیان نیروی انتظامی، دستگاه قضا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری و بهزیستی باید با هم همکاری لازم را داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet