خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/07/03 15:09:00
سرویس سیاسی
ابوترابی:

حق ایران در دریافت غرامت جنگ تحمیلی محفوظ است/ همکاری با عراق در تأمین امنیت ادامه دارد

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس با بیان اینکه درحال حاضر باید به عراق بحران‌زده کمک کنیم، گفت: در فرصت مقتضی درباره مطالبات جنگ تحمیلی وارد مذاکره می‌شویم.
حق ایران در دریافت غرامت جنگ تحمیلی محفوظ است/ همکاری با عراق در تأمین امنیت ادامه دارد رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس با بیان اینکه درحال حاضر باید به عراق بحران‌زده کمک کنیم، گفت: در فرصت مقتضی درباره مطالبات جنگ تحمیلی وارد مذاکره می‌شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg حق,ایران,در,دریافت,غرامت,جنگ,تحمیلی,محفوظ,است/,همکاری,با,عراق,در,تأمین,امنیت,ادامه,دارد Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به غرامتی که باید جمهوری اسلامی از خسارات خود در جریان جنگ تحمیلی دریافت کند، گفت: غرامت جمهوری اسلامی ایران از نظر قوانین بین المللی تثبیت شده و محرز است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: حق جمهوری اسلامی به جهت مطالبه غرامت 8 سال دفاع مقدس به دلیل تجاوز صدام که متجاوزگر و آغازگر جنگ شناخته شده، محفوظ است.

وی ادامه داد: با این حال از آنجایی که در حال حاضر برادران ما در عراق در رأس کار هستند و از چند جنگ ضربه خورده و بحران عدیده زیرساختی دارند، جمهوری اسلامی باید با آنها همیاری و همکاری کرده و حتی در راستای عمران، آبادانی و ایجاد ثبات و امنیت در عراق قدم بردارد.

ابوترابی همچنین تأکید کرد: علیرغم اینکه در حال حاضر همکاری های زیادی با دولت و ملت عراق داریم با این حال، حق خود را در خصوص دریافت غرامت از این کشور برای جنگ تحمیلی محفوظ می دانیم اما از طرفی اگر نیاز شد حتی برای تأمین امنیت و دفاع از حرم اهل بیت(ع) افراد را اعزام کنیم که این اتفاق نیز افتاده است.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا در فرصت مقتضی با دولت عراق وارد مذاکره شده و این حق را مطالبه می کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet