هدر موبایل
1396/07/03 14:01:25
سرویس اجتماعی
رضایی مطرح کرد:

نقش 50 درصدی مشکلات اقتصادی در گسترش نزاع‌های خیابانی/ ناامنی اجتماعی و درگیری‌های شخصی پیامد افزایش اختلالات روانی

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بیش از ۵۰ درصد اختلالات روانی و به تبع آن بروز نزاع‌های خیابانی به دلیل مشکلات اقتصادی است.
نقش 50 درصدی مشکلات اقتصادی در گسترش نزاع‌های خیابانی/ ناامنی اجتماعی و درگیری‌های شخصی پیامد افزایش اختلالات روانی نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بیش از 50 درصد اختلالات روانی و به تبع آن بروز نزاع‌های خیابانی به دلیل مشکلات اقتصادی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108202012148.jpg نقش,50,درصدی,مشکلات,اقتصادی,در,گسترش,نزاع‌های,خیابانی/,ناامنی,اجتماعی,و,درگیری‌های,شخصی,پیامد,افزایش,اختلالات,روانی Icana

مسعودرضایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص صحبت های وزیربهداشت مبنی براینکه نزاع دومین عامل مرگ و میر درکشور است،گفت: عامل درصد بسیاری از نزاع های رخ داده در کشور اختلالات روانی و مشکلات روحی است، اختلالات روانی موضوع بسیار پیچیده  با عوامل مهم و تاثیرگذاری است که شاید به راحتی نتوان درخصوص آن اظهارنظر کرد.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه متاسفانه مشکلات موجود در جامعه سبب افزایش اختلالات روانی می شود، افزود: در شرایطی که مشکلات اقتصادی درجامعه وجود داشته و بسیاری از جوانان بیکار هستند، چطور می توان انتظار داشت که اختلالات روانی افزایش پیدا نکند؛ فرد دارای مشکلات روانی در کنترل رفتار و عملکرد خود ضعیف است؛ بنابراین ممکن است در برخوردها دست به نزاع زند.

وی با بیان اینکه عوامل طبیعی و گاهی مسائل سیاسی حاکم بر کشور نیز سبب تشدید مشکلات روانی می شود، تصریح کرد: درحال حاضر اقتصاد کشور بیمار بوده و خانواده ها اکثرا دارای مشکلات مادی هستند، بنابراین حداقل 50 درصد اختلالات روانی ناشی از مشکلات مادی و اقتصادی است؛ هرچند که عامل درصدی از بیماری های روانی نیز ژنتیکی و مسائل دیگر است، از این رو برای مقابله با هرگونه نزاع در کشور و افزایش امنیت درجامعه باید مشکلات اقتصادی را تا حدممکن کاهش داد.

رضایی با تاکید براینکه درگیری های شخصی و نزاع در سطح خیابان ها به کاهش امنیت درجامعه منجر می شود، گفت: افراد درجامعه به دلیل عدم تامین نیازهای روزانه خود درزندگی و به دنبال آن بی توجهی مسئولان به حل معضلات جامعه، دست به اقداماتی می زنند که متاسفانه نتیجه ای جز وقوع یک حادثه هولناک در جامعه نخواهد داشت؛ به طورحتم نزاع به عنوان یک آسیب اجتماعی در صورت بی توجهی به چالشی غیرقابل کنترل تبدیل می شود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه دستگاه های امنیتی درجامعه مانند پلیس و نیروی انتظامی برای تامین امنیت درجامعه نباید با بیماران دارای اختلالات روانی برخوردهای پلیسی داشته باشند، افزود: پایش و نظارت های پی در پی برعملکرد افراد درجهت جلوگیری از وقوع نزاع درجامعه نه تنها نتیجه مثبت نداشته بلکه افزایش مشکلات را نیز به همراه خواهد داشت، بنابراین به دولت و دستگاه های مرتبط در مسائل اجتماعی و فرهنگی پیشنهاد می شود که برای کاهش اختلالات روانی طبق برنامه های فرهنگی عمل کنند. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet