خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/07/04 10:59:24
سرویس اجتماعی
امینی فرد مطرح کرد:

واردات 400 میلیون دلاری کالاهای بهداشتی و پزشکی به کشور/ساماندهی هوشمندانه مرزها برای جلوگیری از واردات قاچاق

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه قاچاق به طور کلی به میزان قابل قبولی کاهش پیدا کرده است،گفت: جمع قاچاق تجهیزات پزشکی، دارو و لوازم بهداشتی در کشور ۴۰۰ میلیون دلار است.
واردات 400 میلیون دلاری کالاهای بهداشتی و پزشکی به کشور/ساماندهی هوشمندانه مرزها برای جلوگیری از واردات قاچاق عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه قاچاق به طور کلی به میزان قابل قبولی کاهش پیدا کرده است،گفت: جمع قاچاق تجهیزات پزشکی، دارو و لوازم بهداشتی در کشور 400 میلیون دلار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105105608417.jpg واردات,400,میلیون,دلاری,کالاهای,بهداشتی,و,پزشکی,به,کشور/ساماندهی,هوشمندانه,مرزها,برای,جلوگیری,از,واردات,قاچاق Icana

محمدنعیم امینی فرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اظهارات رییس پلیس آگاهی تهران مبنی بر اینکه لوازم بهداشتی پس از تجهیزات رایانه ای بیشترین پرونده قاچاق را در کشور تشکیل می دهد،گفت: قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی در همه کشورها درصدی وجود دارد، اگر میزان قاچاق تجهیزات پزشکی، دارو کالاهای بهداشتی درکنار هم مورد توجه قرار گیرد؛ حدود 400 میلیون دلار در سال قاچاق از این بخش صورت می گیرد.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه نظارت برارایه کنندگان کالاهای بهداشتی باید با دقت انجام شود، افزود: به طورحتم هرکالای بهداشتی باید دارای شناسه مشخصی بوده و با کالاهای بدون شناسه برخورد قانونی شود، ضمن اینکه باید گمرک تخصصی برای جلوگیری از ورود کالاهای بهداشتی و پزشکی تخصصی قاچاق به کشور ایجاد شود؛ زیرا گمرک فعلی در حال حاضر نوع بسیاری از کالاهای بهداشتی را تشخیص نمی دهد.

وی تاکید کرد: همچنین در مراکز ارایه کننده کالاهای بهداشتی و درمانی باید تجهیزات پزشکی دارای شناسنامه مشخص باشند، البته اقدامات و نظارت ها را نمی توان ضعیف قلمداد کرد؛  اما باید  درخصوص مقابله با قاچاق اقدامات جدی تری را انجام داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه مبادی ورودی و مرزها برای کاهش میزان قاچاق باید به صورت هوشمندانه ساماندهی شود، گفت: پیشنهاد می شود که مسئولان برنامه های قاطعانه تری  را برای مقابله با این معضل اجرایی کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس پلیس آگاهی ناجا با تشریح اقدامات مرکز مبارزه با قاچاق سازمان یافته پلیس آگاهی گفت: بعد از تجهیزات رایانه ای، لوازم بهداشتی بیشترین پرونده های قاچاق کشور را تشکیل می دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet