ایام محرم 1398
1388/04/28 09:23:00
سرویس سیاسی
کابینه دهم از نگاه نمایندگان_ 3

صبور:انتخاب وزرا ‌درتعامل‌ بانمایندگان ‌صورت ‌گیرد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در انتخاب وزرا و معاونین کابینه دهم تعامل لازم با نخبگان سیاسی و نمایندگان مجلس صورت گیرد.

جواد صبور آقچه کندی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: در حالی که بسیاری از مشاوران و نزدیکان رییس جمهور، پیش از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، براین امر تاکید نموده بودند که کابینه احمدی نژاد توسط کمیته ویژه ای متشکل از نمایندگان مجلس یا گروههای اصولگرا سیاسی انتخاب و معرفی می شود؛ اما این نحو انتخاب معاونان رییس جمهور جای تامل و بررسی دارد.

وی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد رییس جمهور با انتخاب این ترکیب، قصد داشته ثابت کند که تحت تاثیر هیچگونه القائات، فشارها و اظهار نظر یا مسایلی که در راستای تشکیل دولت ائتلافی باشد، عمل نخواهد کرد.

نماینده مردم اردبیل، نمین و سراب در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هر چند بحث نفی یا فشار یا گفتگو بار معنایی خاص خود را دارد و استقلال رای در جای خود امر نکویی است؛ اما باید توجه داشت این حالتها نباید شکل تدافعی و جبهه گیری به خود گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معرفی معاونان بدون رایزنی و در نظر گرفتن نظرات علمای دینی و نخبگان سیاسی، به این نحو و با این شرایط بیانگر این پیام است رییس جمهور به صورت مستقل می خواهد معاونین یا وزرای خود را انتخاب کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار امیدواری کرد: در انتخاب وزرا و معاونین کابینه دهم و معرفی آنها توسط رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی، تعامل لازم با نخبگان سیاسی و نمایندگان مجلس صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet