هدر موبایل
1396/07/04 15:00:18
سرویس اجتماعی
یوسفیان ملا انتقاد کرد:

برخی مدیران ارشد کشوری متهمان اصلی زمین‎‌خواری گردنه حیران/ ساخت غیرقانونی 7هزار خانه در روستای زیارت و 500 خانه در گردنه حیران

نماینده مجلس دهم گفت: اکثر زمین خواری ها در مناطق روستای زیارت و گردنه حیران ازسوی منابع طبیعی و دستگاه های نظارتی صورت گرفته است.
برخی مدیران ارشد کشوری متهمان اصلی زمین‎‌خواری گردنه حیران/ ساخت غیرقانونی 7هزار خانه در روستای زیارت و 500 خانه در گردنه حیران نماینده مجلس دهم گفت: اکثر زمین خواری ها در مناطق روستای زیارت و گردنه حیران ازسوی منابع طبیعی و دستگاه های نظارتی صورت گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/49270.jpg برخی,مدیران,ارشد,کشوری,متهمان,اصلی,زمین‎‌خواری,گردنه,حیران/,ساخت,غیرقانونی,7هزار,خانه,در,روستای,زیارت,و,500,خانه,در,گردنه,حیران Icana

عزت الله یوسفیان ملا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به  اینکه زمین های جدیدی در طی چند ماه گذشته تصرف نشده است،گفت: این موضوع به آن معنا است که خوشبختانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اقدامات قابل قبولی را دراین  بخش انجام داد، بنابراین پرونده جدیدی در بحث زمین خواری نداریم؛ اما در بسیاری نقاط تخلفات عدیده ای انجام شده که بدون پیگیری و اقدام باقی مانده است.

نماینده مردم آمل درمجلس شورای اسلامی، افزود: تعداد خانه های مسکونی در گردنه حیران از 38  به بیش از 500 خانه افزایش پیدا کرده است، متاسفانه ساخت و سازهای بسیاری از سوی مسئولان و مدیران ارشد کشوری دراین منطقه انجام شده است؛ یا در روستای زیارت استان گیلان  6 خانه به 7 هزار خانه افزایش پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: اکثر زمین خواری ها دراین مناطق از سوی افرادی انجام شده که نظار بر امور زمین هستند، به عنوان مثال از طرف سازمان منابع طبیعی و یا دستگاه های نظارتی زمین خواری ها صورت گرفته ، این درحالی است که این نهادها باید با تصرفات برخورد کنند.

یوسفیان ملا با انتقاد از اینکه به این مسائل هنوز رسیدگی نشده است، گفت: این پرونده ها مربوط به دوره گذشته مجلس است، گزارش هایی مطرح شده اما اقدامی اساسی درجهت تعیین تکلیف آنها انجام نشده است؛ البته درگردنه حیران پس از ارایه گزارش تخریب ها و قلع و قمع هایی صورت گرفت، اما عملا هیچ اتفاقی رخ نداده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، افزود: مردم انتظاردارند که اگر دستگاه های نظارتی و صاحبان اختیار این اراضی اقدام به زمین خواری کردند، برخوردهای اساسی با آنها صورت گیرد؛ ضمن اینکه قوانین دراین حوزه از کارایی لازم برخوردار است، اما مسئولان توجهی به مسائل ندارند.

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، تصریح کرد: شب گذشته درجلسه این ستاد درخصوص روستای زیارت تذکرهای لازم  به مسئولان داده شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet